Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 11:15 Aktualizované dňa 20.02.2020 o 09:55

Dacia urýchli predstavenie svojho ľudového elektromobilu. Poznáme dátum premiéry

  • Novinka by mala byť európskou verziou v Číne predávaného modelu Renault City K-ZE, avšak s prísnejšími bezpečnostnými prvkami.
  • Článok bol aktualizovaný v odseku "Príde skôr, než sa čakalo" o najnovšie informácie ohľadom termínu predstavenia modelu.
Dacia urýchli predstavenie svojho ľudového elektromobilu. Poznáme dátum premiéry
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Elektromobilita nie je len aktuálnym trendom v automobilovom svete, ale aj akousi povinnosťou pre väčšinu výrobcov áut. Ak chcú totiž splniť prísne emisné limity, musia do svojej ponuky zaraďovať aj vozidlá s elektrickým alternatívnym pohonom. Nie je to však úplne také jednoduché. 

Automobilkám síce pomôže, ak budú mať v ponuke elektromobily, no investícia sa im musí ich predajom vrátiť. Problémom je teda zatiaľ vysoká cena, pomerne veľká nedôvera zákazníkov v elektrický pohon a často tiež absentujúca nabíjacia infraštruktúra.

No a výnimkou v boji s emisiami nie je ani rumunská automobilka Dacia, ktorá spadá pod Renault. Avšak práve ona by mohla cenové prekliatie elektrických áut nadobro ukončiť - uviesť má totiž svoj prvý čisto elektrický model. Okrem toho, má byť skutočne "ľudový" a podľa najnovších informácií sa predstaví už v blízkom čase.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 78% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.