Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 11:15 Aktualizované dňa 20.02.2020 o 09:55

Dacia urýchli predstavenie svojho ľudového elektromobilu. Poznáme dátum premiéry

  • Novinka by mala byť európskou verziou v Číne predávaného modelu Renault City K-ZE, avšak s prísnejšími bezpečnostnými prvkami.
  • Článok bol aktualizovaný v odseku "Príde skôr, než sa čakalo" o najnovšie informácie ohľadom termínu predstavenia modelu.
Dacia urýchli predstavenie svojho ľudového elektromobilu. Poznáme dátum premiéry
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Elektromobilita nie je len aktuálnym trendom v automobilovom svete, ale aj akousi povinnosťou pre väčšinu výrobcov áut. Ak chcú totiž splniť prísne emisné limity, musia do svojej ponuky zaraďovať aj vozidlá s elektrickým alternatívnym pohonom. Nie je to však úplne také jednoduché. 

Automobilkám síce pomôže, ak budú mať v ponuke elektromobily, no investícia sa im musí ich predajom vrátiť. Problémom je teda zatiaľ vysoká cena, pomerne veľká nedôvera zákazníkov v elektrický pohon a často tiež absentujúca nabíjacia infraštruktúra.

No a výnimkou v boji s emisiami nie je ani rumunská automobilka Dacia, ktorá spadá pod Renault. Avšak práve ona by mohla cenové prekliatie elektrických áut nadobro ukončiť - uviesť má totiž svoj prvý čisto elektrický model. Okrem toho, má byť skutočne "ľudový" a podľa najnovších informácií sa predstaví už v blízkom čase.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.