Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.02.2020, 14:45

Hyundai láka na premiéru svojho kompaktného modelu. Bude prvý svojho druhu v Európe

Nová, v poradí tretia generácia modelu i20 sa predstaví v marci 2020 na autosalóne v Ženeve.

Hyundai láka na premiéru svojho kompaktného modelu. Bude prvý svojho druhu v Európe
Zdroj: Hyundai

Hyundai Motor ohlásil začiatkom roka veľké plány a najmä kompletnú modelovú obmenu vo svojej ponuke. Každý model získa buď nástupcu v podobe novej generácie, alebo príde minimálne jeho modernizácia.

Kórejský výrobca teraz zverejnil prvé nákresy pripravovanej tretej generácie kompaktného modelu i20, ktoré naznačujú, že automobil dostane úplne nový dizajn.

Zároveň pôjde o vôbec prvé vozidlo značky Hyundai v Európe s novým dizajnovým jazykom Sensuous Sportiness (Zmyselná športovosť). Zdá sa, že sa môžeme tešiť na podstatne dynamickejší vzhľad novinky.

Sensuous Sportiness sa pritom vyznačuje harmóniou a dokonalým vyvážením štyroch základných prvkov: proporcie, architektúra, styling a technológia. Zámerom tohto nového dizajnového smeru automobilky je obohatiť vozidlá značky Hyundai o krajší a výraznejší vzhľad, ktorý vytvorí zároveň podľa slov výrobcu "vyššiu emotívnu hodnotu a príťažlivosť".

Zdroj: Hyundai

​Prvé vizualizácie približujú športovejší a dynamickejší vzhľad novej i20-ky. Kaskádovitá mriežka chladiča vytvára horizontálne línie prednej časti a zasahuje do bokov. Výsledkom je charakteristická široká a nízko položená karoséria.

​Široký postoj podčiarkuje aj jedinečná svetelná stopa. Výrazná línia bokov karosérie umocňuje športové proporcie a zároveň podporuje dobrú ovládateľnosť vozidla. Zadnú časť dopĺňajú horizontálne tvarované svetlá plynule spojené so zadným sklom.

Ikonický tvar interiéru úplne nového modelu i20 vytvárajú horizontálne lišty palubnej dosky. Ich úzky tvar podčiarkuje šírku prednej časti a jemne prekrýva výduchy klimatizácie.

Eleganciu interiéru umocní nová digitálna prístrojová doska a palubná doska, pričom obe využívajú dve 10,25-palcové obrazovky. Čo sa bude ukrývať pod kapotou zatiaľ značka neprezradila, uvádza však, že ďalšie detaily budú zverejnené už čoskoro.