Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2020, 11:20

​Kia prinesie na ženevský autosalón veľkú novinku. Novú generáciu prestížneho SUV

Kia Sorento bude doslova veľká novinka, keďže sa model radí medzi najväčšie v portfóliu značky, pričom absolvuje svoju svetovú premiéru 3. marca 2020.

​Kia prinesie na ženevský autosalón veľkú novinku. Novú generáciu prestížneho SUV
Zdroj: Kia

Medzi najnovšie prírastky obnoveného radu SUV značky Kia sa zaradí po svojom svetovom debute na ženevskom marcovom autosalóne známy model Sorento. Ako informuje Kia Motors Corporation, štvrtá generácia vlajkovej lode globálneho SUV bola navrhnutá a skonštruovaná tak, aby zvládla všetko, čo prináša život.

Je to zároveň prvý model, ktorý je postavený na platforme automobilky pre SUV strednej veľkosti novej generácie. Zdokonaľuje tak štandardy vo svojom segmente z hľadiska praktickosti a ponúka vnútorný priestor na rovnakej úrovni ako väčšie vozidlá. Nový model taktiež prichádza s prvým využitím hybridného pohonu v modelovom rade Sorento.

Spoločnosť Kia sa s novinkou zameriava na globálny trh SUV a v modeli využila celý rad inovácií, vrátane pokročilých asistenčných systémov vodiča a progresívnych funkcií konektivity či systému informácií a zábavy.

Vzhľad bude podľa dostupných prvotných skíc podstatne dynamickejší, no tiež hranatejší a celkovo bude vozidlo pôsobiť mohutnejším dojmom. Ako bude v konečnom výsledku novinka vyzerať si však musíme počkať do svetovej premiéry, kde predvedie všetky svoje dizajnové i technologické klenoty.

Zdroj: Kia

​​Sorento tvorí hlavnú časť globálneho radu vozidiel značky Kia a od uvedenia na trh v roku 2002 sa na celom svete predalo viac ako tri milióny kusov.

Postupne sa stal zo skutočne terénneho SUV skôr prestížny a pomerne luxusný model, ktorý chce automobilka s príchodom novej generácie posunúť ešte o stupienok vyššie. Už v aktuálnom prevedení však dokázal loviť aj vo vodách záujemcov o prémiové športovo-úžitkové vozidlá.