Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.02.2020, 14:40

Tesla zmodernizuje svoj Model S. Rýchlo sa približujeme dojazdu 400 míľ, tvrdí Musk

Novej generácie sa zatiaľ zrejme nedočkme. "Prekopaný" elektrický Model S by však mohol uzrieť svetlo sveta v priebehu tohto roka.

Tesla zmodernizuje svoj Model S. Rýchlo sa približujeme dojazdu 400 míľ, tvrdí Musk
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Niet pochýb o tom, že na trhu s elektromobilmi má významné miesto najmä Tesla, ktorá dokázala z pomedzi ostatných značiek vo svete preraziť s elektrickým pohonom medzi ľuďmi asi najviac. Priniesla totiž už pred rokmi modely, ktoré sú využiteľné aj na dlhšie trasy, vyzerajú elegantne a sú napratané množstvom moderných technológií.

Model S prešiel počas uplynulých rokov niekoľkými vylepšeniami, ktoré firma aplikovala cez softvér vozidla.

​Medzi dôležité automobily značky patrí nepochybne Model S - skvele jazdiaci a dostatočne priestranný model, ktorý si našiel fanúšikov i majiteľov po celom svete. Značka ho vyrába už od roku 2012 a tak je pochopiteľne najvyšší čas na novú generáciu, alebo aspoň výraznejšie vylepšenia. Tesla totiž pristupuje k obnove svojej ponuky tak trochu inak.

"Rýchlo sa približujeme dojazdu 400 míľ (643,7 kilometrov) pri Modeli S," uviedol podľa informácií webu Engadget na konferencii k finančným výsledkom firmy za posledný štvrťrok 2019 Elon Musk, šéf automobilky Tesla.

Išlo zároveň o dodatočnú reakciu na otázku, či spoločnosť plánuje použiť novšie články z batérií využívaných v Modeli 3 aj pre staršie vozidlá Model S a X. Namiesto použitia novších článkov však Tesla pracuje na vývoji chemického zloženia aj v starších článkoch, ktoré počas uplynulých rokov prešli niekoľkými vylepšeniami a samotná automobilka je údajne s ich energetickou kapacitou aktuálne spokojná.

Dokonca by sa mali tieto vylepšenia premietať aj do praxe, kedy by v súčasnosti mal napríklad spomínaný Model S dokázať zdolať na jedno nabitie namiesto papierových 373 míľ až 380 míľ - teda namiesto 600 kilometrov až 611 kilometrov.

​Ešte v priebehu tohto roka sa však má predstaviť modernizovaný Model S, ktorý má prísť podľa portálu AutoEvolution s dvojicou nových verzií batérií aj trojmotorovým prevedením Plaid.

Osviežením má prejsť aj samotný exteriér a interiér vozidla, kedy si za vzor vezme novinku Model 3 a do stredu palubnej dosky osadí výrobca veľký primárny ovládací displej. Novinky, ktoré by sa mali čoskoro objaviť v Modeloch S a X, by mohli zahŕňať aj zabudovanú bezdrôtovú nabíjačku Qi, nový typ nabíjacieho portu a nové sedadlá.