Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2020, 17:15

Škoda ukázala štúdiu lacného SUV. Dostalo aj novinku po vzore novej Octavie

Koncept s označením Vision IN približuje svetu, ako bude vyzerať prvý sériovo vyrábaný model na novej platforme MQB-A0-IN v rámci projektu INDIA 2.0.

Škoda ukázala štúdiu lacného SUV. Dostalo aj novinku po vzore novej Octavie
Zdroj: Škoda

Automobilka Škoda Auto dnes odhalila svetu štúdiu Vision IN, ktorou vylepšila vzhľad, typický pre značku. Novinka sa predstavila v Dillí a ponúka konkrétny pohľad na dizajnový jazyk nového, kompaktného, rodinného vozidla. Automobilka má v pláne pokračovať vo svojej SUV ofenzíve aj na rýchlo sa rozvíjajúcom indickom trhu, a to sériovou verziou štúdie Vision IN, ktorá bude vyvíjaná a vyrábaná v Indii, pričom na trh dorazí začiatkom roka 2021

​Štúdia približuje vzhľad prvého sériového automobilu na báze novej modulárny platformy MQB-A0-IN, ktorá bola vyvinutá priamo s ohľadom na požiadavky indických zákazníkov. Ide o variant modulárnej platformy (MQB) koncernu Volkswagen, ktorú vyvinula spoločnosť Škoda Auto v Indii. Vision IN ukazuje typické prednosti vozidiel značky a kombinuje optimálny priestor s vysokou variabilitou i najmodernejšími technológiami.

Prvá svojho druhu

Dĺžka novinky dosahuje 4 256 milimetrov, rázvor 2 671 milimetrov a vďaka pretiahnutým líniám či dlhému rázvoru vyzerá kompaktné SUV na prvý pohľad väčšie než v skutočnosti je. Výrazný, robustný vzhľad dokresľuje tiež veľká kapota a 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny. Osvetlené kryštalické prvky na LED predných svetlometoch, zadných svetlách, maske chladiča a výraznej svetelnej lište na zadnej časti dávajú najavo, že Vision IN jednoznačne patrí medzi vozidlá SUV českej značky.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.