Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.02.2020, 17:15

Škoda ukázala štúdiu lacného SUV. Dostalo aj novinku po vzore novej Octavie

Koncept s označením Vision IN približuje svetu, ako bude vyzerať prvý sériovo vyrábaný model na novej platforme MQB-A0-IN v rámci projektu INDIA 2.0.

Škoda ukázala štúdiu lacného SUV. Dostalo aj novinku po vzore novej Octavie
Zdroj: Škoda

Automobilka Škoda Auto dnes odhalila svetu štúdiu Vision IN, ktorou vylepšila vzhľad, typický pre značku. Novinka sa predstavila v Dillí a ponúka konkrétny pohľad na dizajnový jazyk nového, kompaktného, rodinného vozidla. Automobilka má v pláne pokračovať vo svojej SUV ofenzíve aj na rýchlo sa rozvíjajúcom indickom trhu, a to sériovou verziou štúdie Vision IN, ktorá bude vyvíjaná a vyrábaná v Indii, pričom na trh dorazí začiatkom roka 2021

​Štúdia približuje vzhľad prvého sériového automobilu na báze novej modulárny platformy MQB-A0-IN, ktorá bola vyvinutá priamo s ohľadom na požiadavky indických zákazníkov. Ide o variant modulárnej platformy (MQB) koncernu Volkswagen, ktorú vyvinula spoločnosť Škoda Auto v Indii. Vision IN ukazuje typické prednosti vozidiel značky a kombinuje optimálny priestor s vysokou variabilitou i najmodernejšími technológiami.

Prvá svojho druhu

Dĺžka novinky dosahuje 4 256 milimetrov, rázvor 2 671 milimetrov a vďaka pretiahnutým líniám či dlhému rázvoru vyzerá kompaktné SUV na prvý pohľad väčšie než v skutočnosti je. Výrazný, robustný vzhľad dokresľuje tiež veľká kapota a 19-palcové kolesá z ľahkej zliatiny. Osvetlené kryštalické prvky na LED predných svetlometoch, zadných svetlách, maske chladiča a výraznej svetelnej lište na zadnej časti dávajú najavo, že Vision IN jednoznačne patrí medzi vozidlá SUV českej značky.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.