Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2020, 20:07

Premiéra novej generácie najpredávanejšieho modelu Seat. Je to najbezpečnejšie auto v histórii značky

Novinka bol navrhnutá a vyvinutá priamo v španielskej Barcelone, kde sa v závode Martorell bude aj vyrábať.

Premiéra novej generácie najpredávanejšieho modelu Seat. Je to najbezpečnejšie auto v histórii značky
Zdroj: Seat

Seat dnes večer predstavil v areáli závodu Martorell dlho očakávanú novú generáciu modelu Leon. Tento modelový rad bol vždy hlavným pilierom výrobného programu značky, čo potvrdilo vyše 2,2 milióna predaných exemplárov počas celkom troch existujúcich generácií.

Štvrtá momentálne odhalená generácia bola navrhnutá a skonštruovaná s ambíciou nadviazať na tento úspech a posunúť hlavné atribúty úspešného modelu na novú úroveň. „Seat Leon je našim najlepšie predávaným modelom a chceme s ním pokračovať na tejto úspešnej ceste,“ povedal Carsten Isensee, člen predstavenstva Seat pre financie a IT.

Dynamika a digitalizácia

Nový Leon sa v porovnaní so svojim predchodcom vyznačuje výraznou evolúciou dizajnu už na prvý pohľad. Narástol do dĺžky v päťdverovej základnej i kombi verzii o 89 a 93 milimetrov, pričom rázvor sa v oboch prípadoch zväčšil o 50 milimetrov.

Výška i šírka sa naopak o štipku zmenšili.Výrobca uvádza model na novo použitej platforme MQB Evo s dynamickými líniami a najmä výraznejšou „tvárou“ tvorenou trojrozmerným prepojením masky chladiča a predných svetlometov.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.