Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2020, 13:00

Škoda zverejnila "ochutnávku" konceptu Vision IN. Takto môže vyzerať nové ľudové SUV

Pripravovaný model, ktorý má vychádzať zo štúdie s označením Vision IN, bude určený výhradne pre indický trh.

Škoda zverejnila "ochutnávku" konceptu Vision IN. Takto môže vyzerať nové ľudové SUV
Zdroj: Škoda Auto

Automobilka Škoda stihla ešte dva týždne pred svetovou premiérou konceptu Vision IN, ktorá prebehne na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí začiatko februára, ukázať najatraktívnejšie detaily vo video-upútavke.

Prvé video štúdie ukazuje okrem prepracovanej masky chladiča s podsvietením, masívnymi dvojitými rebrami a rámčekom z krištáľového skla aj dvojdielne svetlomety či podsvietené logo značky Škoda. 

Predok vozidla pôsobí impozantným dojmom, čo umocňujú kryštalické prvky vytvárajúce optické akcenty okrem karosérie aj v interiéri štúdie Vision IN.

Nájdeme ich napríklad pri páčke voliča režimov prevodovky na stredovom paneli, pod virtuálnym kokpitom a tiež v podobe nového stojaceho kryštalického prvku na palubnej doske. Kabína pôsobí na prvej ukážke vo všeobecnosti veľmi luxusným a hodnotným dojmom.

Poťahy sedadiel majú výrazné ozdobné prešívanie, na úplne novom kožou potiahnutom multifunkčnom volante sú viditeľné otočné ovládače podľa nového konceptu ovládania vozidiel automobilky.

​Štúdia Vision IN je prvým vozidlom na báze MQB-A0-IN, lokalizovanej subkompaktnej modulárnej platformy, určenej pre indický trh. Tá sa pri vývoji riadila želaniami a nárokmi tamojších zákazníkov.

Na rovnakej platforme vznikne hneď niekoľko rôznych modelov značiek Škoda, ale taktiež koncernového Volkswagenu. Štúdia Vision IN však vytvára náhľad na možné dizajnové smerovanie pripravovaného lacného SUV pre tento trh. V rámci projektu INDIA 2.0 riadi spoločnosť Škoda Auto aktivity celého koncernu Volkswagen v Indii.