Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2020, 12:23

Stačí pár minút a prídete o cennosti. Počet krádeží z áut narastá, tvrdí polícia

V poslednom čase evidujú policajti druhého bratislavského okresu nárast krádeží z auta.

Stačí pár minút a prídete o cennosti. Počet krádeží z áut narastá, tvrdí polícia
Zdroj: ilustračná snímka/TASR

Keďže v uplynulých mesiacoch eviduje polícia väčší počet krádeží z auta, upozorňuje vodičov, aby si svoje veci nenechávali v aute. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Veronika Martiniaková.

Približuje, že ku krádežiam dochádza pred materskými školami, a to najmä v ranných a poobedňajších hodinách. "Ponechané veci v aute vzbudzujú pozornosť potenciálnych zlodejov," hovorí Martiniaková.

Hovorkyňa vysvetľuje, že zlodeji využijú čas, keď dospelý odprevadí deti do školy a z auta mu odcudzia cenné veci. Na vykradnutie auta im pritom stačí bežne len pár minút. Dôkladné zabezpečenie vozidla a skrytie cenností pred zrakom potencionálnych zlodejov by pritom malo byť samozrejmosťou vždy, keď z auta odchádzate.

Polícia umiestnila do škôl viaceré oznamy a plagáty vyzývajúce na ostražitosť pred zlodejmi. "Na miestach, kde došlo ku krádežiam pravidelne vykonávame zvýšenú hliadkovú službu," uviedla Martiniaková.

​Polícia rovnako pripomína, že pri odchode z vozidla by mal majiteľ auta zatvoriť všetky okná, zamknúť ho a presvedčiť sa o tom. Zlodeji v súčasnosti disponujú napríklad rušičkami signálu diaľkového zamykania, no používajú i iné praktiky.  Ďalej polícia radí, aby pri každom, aj krátkodobom opustení auta si z neho vodiči vzali všetky cenné veci. 

"Po vystúpení z auta neprekladajte cenné veci, tašky s notebookmi, dámske kabelky a pánske príručné tašky s peňaženkami, platobnými kartami, mobilnými telefónmi a dokladmi do kufra auta," poznamenali policajti.

Bezpečným miestom nie je ani odkladacia skrinka pred sedadlom spolujazdca. V tejto skrinke by si tiež vodiči nemali podľa polície nechávať odložené doklady, náhradné kľúče či iné dôležité veci.