Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.01.2020, 13:43

​Škoda predstavila novú verziu svojho najmenšieho SUV. Obľúbi si najmä terén

Mestské SUV s dobrodružným vzhľadom bude mať premiéru na autosalóne v Ženeve.

​Škoda predstavila novú verziu svojho najmenšieho SUV. Obľúbi si najmä terén
Zdroj: Škoda

Česká automobilka Škoda Auto ukončila vlaňajší rok odhalením svojich dôležitých noviniek, no v rozbehnutom tempe pokračuje i tento rok. Značka totiž doplní paletu svojho mestského SUV Kamiq o verziu Scoutline.

Po štýlovom variante Monte Carlo vsádza novinka v terénnom prevedení okrem iného aj na matné čierne kryty lemov blatníkov či robustné "strieborné" karosárske prvky.

Škoda Kamiq Scoutline tak disponuje špecifickým predným spojlerom s lyžinami a zadným difúzorom v rovnakom striebornom odtieni, aký majú kryty prahov, kryty vonkajších spätných zrkadiel a strešný nosič.

Vzhľad potom obohatili aj veľké hliníkové kolesá s priemerom 17- alebo 18-palcov (dizajn Braga a Crater) a rovnako tiež Full LED zadné svetlomety. Výrazným prvkom sú aj tónované bočné a zadné sklá Sunset v kombinácii s chrómovanými rámami okien. Čerešničkou je následne špecifická plaketa s označením modelu.

Detaily v interiéri

V kabíne sa "terénny" Kamiq vyznačuje veľkorysým priestorom, podobne ako bežná verzia, a špecifickými dekoračnými lištami - sériovo v dekore jaseňového dreva alebo voliteľne v brúsenom dekore Dark Brushed. Otvory ventilácie sú vyhotovené v chrómovom dekore, rovnako ako pedále s krytmi v hliníkovom dekore.

Zdroj: Škoda

​Výškovo nastaviteľné predné sedadlá majú špeciálny poťah Scoutline z priedušnej látky Thermoflux a mikrovlákna Suedia; naproti tomu volant, páka ručnej brzdy a hlavica radiacej páky sú potiahnuté kožou.

Stredový panel, odkladacie priehradky vo dverách, vnútorné kľučky dverí a priestor pre nohy sú podsvietené bielym, červeným alebo oranžovým LED-ambientním osvetlením, ktorý spríjemní atmosféru pri nočnej jazde. Navyše, novinka disponuje aj LED-čítacími lampičkami a na želanie môže byť strop interiéru potiahnutý čiernou látkou.

Rozsiahla ponuka motorizácií

Nové prevedenie Kamiq Scoutline je v ponuke vo všetkých farbách a s kompletnou paletou motorov tohto modelového radu. Tá teda zahŕňa tri benzínové motory, jeden naftový motor a motor spaľujúci zemný plyn (CNG) s označením G-TEC.

Výkonnostná škála siaha od základných 66 kW (90 koní) až po 110 kW (150 koní). Hoci je novinka viac chránená pre jazdu mimo spevnených ciest, verzia neprináša pohon všetkých kolies a ani odlišné nastavenia podvozku (výška). Svoju premiéru si nová Škoda Kamiq Scoutline odbije na autosalóne v Ženeve, na trh bude potom uvedená v lete tohto roka.