Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.01.2020, 14:37

Škoda ukázala prvé skice lacného SUV. Výrábať sa má začať tento rok

Škoda VISION IN sa prvýkrát predstaví verejnosti na autosalóne Auto Expo 2020, ktorý sa bude konať 5. až 12. februára v Dillí.

Škoda ukázala prvé skice lacného SUV. Výrábať sa má začať tento rok
Zdroj: Škoda

Škoda zverejnila dve dizajnové skice, ktoré ponúkajú prvý pohľad na extrovertne poňatý exteriér novej štúdie Škoda VISION IN. Tá približuje, ako bude vyzerať pripravovaný lacný športovo-úžitkový model značky.

Koncept dlhý zhruba 4,26 metra je teda predzvesťou kompaktného SUV, ktoré je však určené špeciálne pre indický trh. Jeho produkcia by sa mala podľa informácií samotnej automobilky rozbehnúť ešte v priebehu tohto roka.

Prvá dizajnová skica ukazuje dynamickú a zároveň robustne pôsobiacu prednú časť. Celkový vzhľad charakterizuje, okrem širokej kapoty aj veľká maska ​​chladiča s masívnymi rebrinami.

Veľmi nízke dvojdielne predné svetlomety nadväzujú priamo na masku chladiča a pod nimi sa nachádza masívny predný nárazník s veľkými bočnými otvormi pre vstup vzduchu či nápadným hliníkovým spojlerom.

Zdroj: Škoda

​Druhá skica ukazuje štruktúrovanú, výraznú zadná časť s ostro rezanými, trojrozmernými združenými svetlami. Zadné odrazky potom spája horizontálne svetelný pás.

Uprostred zadnej časti je pre nové modely už tradičný nápis Škoda, avšak tentokrát dostal podsvietenie. V zadnom nárazníku možno objaviť integrovaný hliníkový difúzor.

​V rámci projektu INDIA 2.0 spoločnosť Škoda Auto riadi aktivity značiek koncernu Volkswagen na indickom subkontinente. Česká automobilka sa pri vývoji vozidla zamerala na modulárnu platformu MQB-A0-IN, určenú pre indický trh a jeho zákazníkov.

Na báze modulárnej platformy vznikne hneď niekoľko modelov značiek Škoda i Volkswagen. Nová lokalizovaná subkompaktná platforma sa prvého využitia dočká práve v štúdii Škoda VISION IN. Na náš trh sa však model, zatiaľ bez sériového označenia, nedostane.