Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.12.2019, 11:42

Škoda poodhalila svoje nové SUV. Takto vyzerá interiér konceptu Vision IN

Premiéru zažije koncept na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí, ktorý sa bude konať 5. až 12. februára budúceho roka.

Škoda poodhalila svoje nové SUV. Takto vyzerá interiér konceptu Vision IN
Zdroj: Škoda

Česká automobilka Škoda Auto odhaľuje vôbec prvú skicu interiéru pripravovaného nového športovo-úžitkového vozidla značky. Vidieť môžeme širokú, do niekoľkých úrovní rozdelenú palubnú dosku, ktorá uprostred napodobňuje symetrické kontúry masky chladiča modelov značky Škoda.

Bohaté využitie si v kabíne našla aj použitá oranžová farba - napríklad na stredovej lakťovej opierke a na výplniach dverí. Vďaka tomu pôsobí interiér konceptu živšie a podstatne pestrejšie.

Pozornosť pútajú tiež bočné chrómované výduchy ventilácie, medzi ktorými sa takmer cez celú šírku palubnej dosky tiahnu jemné lamely. Optický akcent vytvára nový kryštalický prvok uprostred prístrojovej dosky, ale aj veľký centrálny voľne stojaci displej infotainmentu a virtuálny kokpit s možnosťou konfigurácie priamo pred vodičom.

​Multifunkčný trojramenný volant je vybavený tlačidlami a otočnými ovládačmi, čím napĺňa nový koncept ovládania vozidiel značky Škoda. Na elegantne tvarovanom stredovom paneli sa nachádza malá ovládacia páčka jednotlivých režimov prevodovky, ktorú môžeme nájsť napríklad aj v aktuálnej štvrtej generácii modelu Octavia.

Ak sa vám pestrosť štúdie Vision IN zapáčila, možno budete trochu sklamaní. S celkovou dĺžkou 4,26 metra sa koncept predstaví na autosalóne Auto Expo 2020 v Dillí (5. až 12. februára 2020) a napovie, ako bude vyzerať budúce kompaktné SUV, určené špeciálne pre indický trh.

Škoda Vision IN je však prvým vozidlom na novej lokalizovanej subkompaktnej modulárnej platforme, ktorá sa pri vývoji riadila radom želaní a nárokov indických zákazníkov.

Česká automobilka sa potom pri vývoji zvlášť zamerala na modulárnu platformu MQB-A0-IN, určenú pre indický trh, na základe ktorej vznikne niekoľko rôznych modelov značiek Škoda i Volkswagen. V rámci projektu INDIA 2.0 riadi Škoda Auto aktivity značiek koncernu Volkswagen, zastúpených v Indii.