Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.12.2019, 12:03

Škoda zvolá do servisov 90-tisíc svojich áut. Dôvodom je softvér a smerovky

Zatiaľ nie je jasné, koľkých áut sa problém týka na slovenskom či českom trhu.

Škoda zvolá do servisov 90-tisíc svojich áut. Dôvodom je softvér a smerovky
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Zvolávacie akcie neobchádzajú ani známu českú automobilku. Škoda Auto bude totiž na začiatku budúceho roka zvolávať do servisu celkom 90-tisíc vozidiel Škoda Superb druhej generácie.

Dôvodom zvolávacej akcie je chybná konfigurácia takzvaného Body-Control-Modulu, kvôli ktorému nemusí byť výnimočne detekovaná a taktiež na prístrojovej doske zobrazená porucha predných smerových svetiel, povedala vo štvrtok 5. decembra 2019 ČTK Alžbeta Šťastná zo značky Škody Auto.

Do servisu tak budú musieť zavítať niektoré Superby vyrobené medzi rokmi 2013 a 2015. Ide teda o modely Škoda Superb predchádzajúcej generácie, teraz sa predáva už totiž tretia generácia tohto modelu, aktuálne už vo faceliftovom prevedení. Ten získal dokonca aj plug-in hybridnú verziu a niekoľko užitočných zmien.

Zvolávacia akcia sa bude týkať viacerých krajín, avšak o koľko áut pôjde napríklad na domácom českom trhu, alebo u nás, automobilka zatiaľ neuviedla.

"Všetci majitelia dotknutých vozidiel budú včas kontaktovaní predajcom Škoda. Vozidlo je možné používať až do vykonania kontroly alebo opravy," ubezpečuje majiteľov Šťastná.

​Škoda Auto vlani dodala celosvetovo až 1,25 milióna svojich áut. Prevádzkuje celkom tri výrobné závody v Českej republike, vyrába však aj v Číne, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a rovnako aj v Indii. 

Väčšinou tak robí prostredníctvom koncernových partnerstiev. Ďalej pôsobí aj na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi.

Automobilka je aktívna na viac ako sto trhoch a zamestnáva celosvetovo viac ako 37-tisíc zamestnancov. V "domácom" Česku je to viac než 32-tisíc ľudí.