Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.12.2019, 12:20

Prvý elektromobil Hondy prichádza aj k nám. Poznáme slovenské ceny

  • Na očakávanú novinku si budete môcť uplatniť i štátne dotácie na kúpu elektromobilu vo výške osemtisíc eur.
  • Prvé kusy sa dostanú k zákazníkom už v lete budúceho roka.
Prvý elektromobil Hondy prichádza aj k nám. Poznáme slovenské ceny
Zdroj: Honda

Čisto elektrický model Honda e sa predstavil verejnosti vo svojej sériovej podobe na autosalóne vo Frankfurte v septembri. Ide o prvý produkčný elektromobil s batériami, ktorý značka Honda v Európe predstavila a zároveň však aj o ďalší krok značky smerom k jej vízii, že sto percent jej vozidiel predaných v Európe v roku 2022 bude elektrifikovaných.

Čisté vonkajšie línie, ktoré sú jasnou charakteristikou auta, zvýrazňuje ešte kamerový systém bočných spätných zrkadiel, ktorý nahrádza tradičné spätné zrkadlá kompaktnými kamerami.

Jednoduchý dizajn a digitálny interiér

Prednú časť zdobia okrúhle hlavné svetlomety spojené do jedného prvku s čiernou maskou. Dynamický punc vozidla umocňujú čierne spodné časti nielen na nárazníkoch, ale taktiež na bočných prahoch. Vďaka osadenému spomínanému systému bočných spätných kamier mohli dizajnéri vytvoriť takmer plynulý prechod medzi čelným sklom a predným stĺpikom.

V kabíne je následne zabudovaná digitálna palubná doska novej generácie s celkom až piatimi obrazovkami a prepojeným informačno-zábavným systémom. Honda tak prekonáva aj "lídra" v počte a veľkosti displejov ako je napríklad Audi či Mercedes-Benz. Najväčšiu plochu širokej digitálnej prístrojovej dosky Hondy zaberajú dvojité 12,3-palcové LCD dotykové obrazovky. Slúžia ako primárne informačné a zábavné displeje a zoskupujú i množstvo aplikácií.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 59% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.