Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2019, 13:10

Bestseller Škody už vstupuje na domáci trh. Poznáme cenu novej Octavie

  • Automobilka Škoda Auto zverejnila oficiálny český cenník novinky Octavia štvrtej generácie.
  • Na Slovensko príde novinka v prvej polovici marca 2020 a slovenskú premiéru si odbije na bratislavskom autosalóne.

Iba pár týždňov po slávnostnej premiére v Prahe spoznávame prvé ceny českého bestselleru značky Škoda. Počas plynúcich 60. narodenín modelu automobilka uvádza na domáci trh novinku najskôr v prevedení Combi, verzia liftback obohatí ponuku u našich susedov až na prelome marca a apríla budúceho roku. Rovnako sa postupne pripoja i ďalšie prevedenia a motorizácie Octavie štvrtej generácie.

​Najpredávanejší model v Česku i na Slovensku prichádza vo svojej najlepšej forme a ide zatiaľ tiež o najlepšiu Škodu v aktuálnej ponuke značky. Octavia získala podstatne atraktívnejší vzhľad, už v základe má LED svetlomety, pribudol nový koncept interiéru s množstvom zaujímavých prvkov - nový multifunkčný volant, dvojica displejov na palubnej doske, horizontálne dotykové ovládanie hlasitosti, dotykové ovládanie strešného okna a svietenia, nový volič automatickej prevodovky a množstvo ďalších drobností.

Taktiež časom pribudne verzia RS a terénne inšpirovaný Scout. Automobilka však nezabudla ani na praktické Simply Clever doplnky, takže v predných dverách môžeme nájsť užitočnú metličku, vo veku palivovej nádrže škrabku na ľad, jednoduchšie dolievanie tekutiny do ostrekovačov a v prípade naftových verzií aj tekutiny AdBlue za pomoci integrovaného lievika. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.