Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 14:05

Šialenosť na kolesách. Mini predstavilo limitovanú verziu ikonického modelu

Legendárny Mini Cooper sa premenil na poriadne ostrý model, ktorý patrí k tým vôbec najvýkonnejším v histórii značky. To však nie je všetko.

Šialenosť na kolesách. Mini predstavilo limitovanú verziu ikonického modelu
Zdroj: MINI

Už zajtra 22. novembra 2019 na nadchádzajúcom autosalóne v Los Angeles zažije svoju výstavnú premiéru raritný model s poriadnymi pretekárskymi génmi od Mini.

Podľa slov samotnej automobilky, novinka stanovuje nové merítka výkonu medzi malými prémiovými vozidlami a zároveň je najrýchlejším vozidlom britskej značky, ktoré sa kedy dostalo do bežnej cestnej premávky.

Dvojmiestna motokára

Samozrejmosťou sú aerodynamické úpravy, ktoré sa prejavili na nových nárazníkoch a strešný spojler dostal tvar dvojitého krídla. Pozmenené a obohatené boli aj blatníky, pričom celý dizajn dopĺňajú ešte červené lakované prvky.

Interiér nového modelu s označením MIni John Cooper Works GP sa vyznačuje iba dvojicou športových sedadiel čalúnených kombináciou Dianmica/koža s červeným prešívaním a zredukovaným použitím zvukovej izolácie, čo znížilo hmotnosť vozidla.

Na viacerých miestach sa hrdo vyníma logo GP odkazujúce na motoršport. Kožou čalúnený volant dostal červené prešívanie a kovovú značku, ktorá vyznačuje stredovú pozíciu. Nechýbajú ani radiace páčky pod volantom, ktoré sú, rovnako ako viacero prvkov interiéru, vyrobené s použitím 3D tlače.

V kabíne zaujme aj upravená grafika 6,5-palcového stredového displeja a digitálny päťpalcový displej nad volantom. Štandardnú výbavu vozidla tvoria aj prvky ako automatická klimatizácia či navigácia Connected Navigation Plus.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.