Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.11.2019, 11:40

Beštia z Bratislavy prichádza. Premiéru si odbilo najvýkonnejšie SUV od Audi

Z bratislavského závodu Volkswagen Slovakia už čoskoro dorazí na trh špičkové SUV kupé s označením RS Q8.

Beštia z Bratislavy prichádza. Premiéru si odbilo najvýkonnejšie SUV od Audi
Zdroj: Audi

„Prvýkrát v 25 ročnej histórii modelov Audi RS uvádzame na cestu veľké SUV kupé s génmi skutočne vysokovýkonného športového automobilu,“ povedal pri predstavení Oliver Hoffmann, generálny riaditeľ Audi Sport GmbH. Zároveň dodal, že Audi RS Q8 je prestížnou hlavou rodiny modelov RS. A niet sa čomu čudovať.

Špičkové SUV kupé totiž kombinuje nielen skutočne atraktívny dizajn exteriéru (najmä v špeciálnom zelenom lakovaní) či interiéru, ale vo verzii RS Q8 disponuje aj vôbec najvýkonnejším naladením z pomedzi SUV portfólia tejto nemeckej značky.

Po vzore menšieho súrodenca

A začneme hneď srdcom celého vozidla. Pod kapotou sa ukrýva dobre známy agregát z nedávno predstaveného modelu Audi RS6 Avant, čiže štvorlitrový vidlicový osemvalec s výkonom 441 kW (600 koní) a krútiacim momentom 800 Nm. Spolupracuje pritom s osemstupňovou automatickou prevodovkou Tiptronic a okrem toho využíva i mild-hybridnú technológiu so 48 V sieťou.

Samozrejmosťou je aj pohon všetkých kolies quattro, ktorý dokáže rozdeľovať krútiaci moment medzi nápravami v pomere 40:60 v prospech tej zadnej. Avšak v prípade nutnosti môže putovať až 85 percent krútiaceho momentu výhradne na zadné kolesá, alebo 70 percent len na predné kolesá.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.