Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.11.2019, 11:19

"​Kontroverzný" model od Fordu odhalený. Toto je špičkové SUV inšpirované Mustangom

  • Spoločnosť Ford po prvýkrát po 55 rokoch rozširuje rodinu modelov Mustang. Tentokrát o plne elektrické SUV s označením Mustang Mach-E.
  • Model vstúpi na trh koncom budúceho roka a známe sú už aj odhadované (zatiaľ) americké ceny.
  • Najmä dojazdom, ale tiež technológiami, bude novinka konkurovať aj Tesle.
"​Kontroverzný" model od Fordu odhalený. Toto je špičkové SUV inšpirované Mustangom
Zdroj: Ford

Ford Mustang patrí medzi najpredávanejšie športové kupé na svete a zároveň k automobilovým legendám, ktoré prežili na trhu dlhé a náročné roky. K dispozícii je nielen kupé verzia, ale tiež štýlový kabriolet a niekoľko ďalších špeciálnych prevedení tohto známeho modelu. Automobilka však teraz predstavuje novinku síce inšpirovanú práve Mustangom, no z úplne inej kategórie. Privítajte plne elektrické SUV s označením Mustang Mach-E.

„Na úplne prvom autosalóne v Detroite Henry Ford povedal, že pracuje na niečom, čo spoločnosť zasiahne ako blesk z jasného neba,“ povedal Bill Ford, výkonný predseda spoločnosti Ford Motor Company.

„Bol to Model-T. Teraz spoločnosť Ford Motor Company s hrdosťou predstavuje auto, ktoré nás znova zasiahne ako blesk z jasného neba. Úplne nový, čisto elektrický Mustang Mach-E. Je rýchly. Je s ním zábava. Prináša slobodu. Pre novú generáciu majiteľov Mustangu,“ dopĺňa Ford.

Názory sa striedajú

Po odhalení podoby modelu sa názory naprieč svetom líšia. Niektorí vyčítajú značke "pošpinenie" označenia Mustang, iní naopak príchod tejto novinky vítajú a to i spolu s rozšíreným označením Mustang Mach-E. Či už sa prikloníte k jednej alebo druhej strane necháme na vás, podľa nás však po dizajnovej stránke vozidlo nevyzerá zle. Lepšie povedané - je svojské.

Nepochybne je okamžite rozpoznateľné ako Mustang vďaka charakteristickým prvkom - dlhá, mohutná kapota, dizajn zadnej časti, agresívne svetlomety a zadné svetlá vo forme troch pásikov. Dômyselný dizajn a konštrukcia umožňujú podľa samotnej automobilky vytvoriť prekvapujúco veľký priestor na zadných sedadlách a dostatočný batožinový priestor.

Zaujímavosťou je, že vozidlo ukrýva pod kapotou aj predný batožinový priestor s odtokom. Má objem sto litrov a je dostatočne veľký na to, aby sa doň pohodlne zmestila príručná batožina posádky. A pretože obsahuje odtok, ide o praktický priestor na uskladnenie mokrého alebo tiež zablateného športového oblečenia, turistických topánok alebo plážového výstroja po dobrodružstve. Praktické, nemyslíte?

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 64% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.