Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.11.2019, 15:15

Toto je najlepšia Octavia všetkých čias. Prináša revolučné riešenia i technológie

Česká novinka príde na Slovensko na jar 2020 najskôr vo verzii Combi a následne pribudne aj klasické prevedenie Liftback.

Ikonický model Octavia mladoboleslavskej automobilky, ktorý dominuje nielen v predajoch na Slovensku, ale i v domovskom Česku, sa v pondelok 11. novembra ukázal vo svojej top forme.

V Prahe sa totiž uskutočnila slávnostná premiéra v poradí štvrtej generácie, ktorá posúva úroveň modelu na úplne iný stupeň. A to po 60 rokoch, počas ktorých sa celosvetovo predalo už vyše 6,5 milióna kusov.

​Nová Octavia opäť narástla a vďaka prepracovanému dizajnu sa radí, podľa nás, k aktuálne najkrajším modelom tejto českej značky.  Za vzor si vzala nielen novinku Scala, ale aj modernizovaný Superb. Práve ten môže byť do istej miery v ohrození, keďže Octavia pôsobí luxusnejším dojmom než doteraz a ponúkne o niečo kompaktnejšie rozmery.

Octavia dospela

Na dĺžku meria 4 689 milimetrov, teda o 19 milimetrov viac ako v minulosti a nová Octavia Combi o tri milimetre. Šírka narástla o 15 milimetrov na konečných 1 829 milimetrov. Rozmer rázvoru majú oba modely rovnaký a to 2 686 milimetrov. Prednú časť, ktorá pôsobí dynamickejším dojmom, zdobí najmä úzka maska chladiča a tiež za príplatok špičkové Matrix LED svetlá s adaptívnou funkciou prepínania či vyrezávania objektov proti oslneniu. Octavia je druhý model po Superbe, ktorý touto technológiou v portfóliu disponuje.

Objem batožinového priestoru poteší najmä rodiny s deťmi, keď narástol pri vozidle verzii Combi o 30 litrov na 640 litrov a pri bežnom prevedení liftback (ktoré príde na trh o niečo neskôr než kombík) je to 600 litrov, teda o 10 litrov viac ako pri predchádzajúcej generácii modelu. 

Obohatením dizajnu sú aj štýlové 19-palcové disky kolies s nízkoprofilovými pneumatikami, či rôzne farebné prevedenia, z ktorých sa nám najviac páčilo červené či tmavomodré lakovanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Vyskúšajte digitálne predplatné a dočítajte článok až do konca.
-89%

MIMORIADNA AKCIA

Získajte prístup ku kompletnému obsahu
len za 1 €

VYSKÚŠAŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.