Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2019, 19:28

Škoda predstavila novú Octaviu, ktorá prešla zásadnými zmenami. Pozrite si, ako vyzerá

  • Krajšia, priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka ešte viac možností konektivity ako kedykoľvek predtým. Taká je nová Octavia štvrtej generácie.
  • Viac informácií prinesieme v zajtrajšom podrobnom článku spolu so stručným videom.

Patrí k ikonám mladoboleslavskej automobilky a zároveň k jej najpredávanejším modelom. Reč je o Škode Octavia, ktorá aktuálne prichádza vo svojej v poradí štvrtej generácií a má priniesť skutočne revolučné riešenia, ktoré sa v modeloch značky zatiaľ neobjavili.

Nová generácia narástla vo všetkých rozmeroch a je tak dlhšia a širší než predchádzajúce generácie. Ponúka tiež ešte väčší batožinový priestor, ktorý už predtým vo svojej triede vynikal - pri verzii combi je to teraz 640 litrov a pri liftback prevedení 600 litrov.

Vďaka novému dizajnovému jazyku značky, ktorý nahrádza predchádzajúce kontroverzné faceliftové prevedenie s delenými svetlometmi, je Octavia dynamickejšia a dospelejšia.

Okrem toho, prednú časť teraz zdobia adaptívne Matrix LED svetlomety, ktoré patria k špičke na trhu. LED technológia je pritom využitá aj u zadných a hmlových svetiel. Novinkou sú tiež "načítavacie" dynamické smerové svetlá.

"Revolučný" interiér

Prišiel však i úplne nový koncept interiéru spájajúci intuitívnu funkčnosť a väčší priestor s kvalitnými materiálmi či premyslenými dizajnovými prvkami.

Zmenená je totiž členitá palubná doska a pozornosť si zaslúži aj nový multifunkčný volant, trojzónová klimatizácia, ergonomickejšie tvarované sedadlá a v top výbave i dvojica 10-palcových displejov či doplnenie interiéru o LED ambientné podsvietenie.

„Octavia má pre značku Škoda veľký význam. Preto sme toto vozidlo úplne nanovo vyvinuli. Výsledkom je najlepšia Octavia všetkých čias, ktorá je priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým. Nová generácia, ktorá prichádza práve v čase 60. výročia, znamená veľký krok vpred. Počas uplynulých 60 rokov sa Octavia podieľala na pozitívnom vývoji spoločnosti Škoda Auto a tiež značky Škoda. Som presvedčený, že nová generácia pomôže tento pozitívny výsledok naďalej udržať," povedal pri predstavení predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.