Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.11.2019, 19:28

Škoda predstavila novú Octaviu, ktorá prešla zásadnými zmenami. Pozrite si, ako vyzerá

  • Krajšia, priestrannejšia, bezpečnejšia a ponúka ešte viac možností konektivity ako kedykoľvek predtým. Taká je nová Octavia štvrtej generácie.
  • Viac informácií prinesieme v zajtrajšom podrobnom článku spolu so stručným videom.

Patrí k ikonám mladoboleslavskej automobilky a zároveň k jej najpredávanejším modelom. Reč je o Škode Octavia, ktorá aktuálne prichádza vo svojej v poradí štvrtej generácií a má priniesť skutočne revolučné riešenia, ktoré sa v modeloch značky zatiaľ neobjavili.

Nová generácia narástla vo všetkých rozmeroch a je tak dlhšia a širší než predchádzajúce generácie. Ponúka tiež ešte väčší batožinový priestor, ktorý už predtým vo svojej triede vynikal - pri verzii combi je to teraz 640 litrov a pri liftback prevedení 600 litrov.

Vďaka novému dizajnovému jazyku značky, ktorý nahrádza predchádzajúce kontroverzné faceliftové prevedenie s delenými svetlometmi, je Octavia dynamickejšia a dospelejšia.

Okrem toho, prednú časť teraz zdobia adaptívne Matrix LED svetlomety, ktoré patria k špičke na trhu. LED technológia je pritom využitá aj u zadných a hmlových svetiel. Novinkou sú tiež "načítavacie" dynamické smerové svetlá.

"Revolučný" interiér

Prišiel však i úplne nový koncept interiéru spájajúci intuitívnu funkčnosť a väčší priestor s kvalitnými materiálmi či premyslenými dizajnovými prvkami.

Zmenená je totiž členitá palubná doska a pozornosť si zaslúži aj nový multifunkčný volant, trojzónová klimatizácia, ergonomickejšie tvarované sedadlá a v top výbave i dvojica 10-palcových displejov či doplnenie interiéru o LED ambientné podsvietenie.

„Octavia má pre značku Škoda veľký význam. Preto sme toto vozidlo úplne nanovo vyvinuli. Výsledkom je najlepšia Octavia všetkých čias, ktorá je priestrannejšia, praktickejšia a bezpečnejšia ako kedykoľvek predtým. Nová generácia, ktorá prichádza práve v čase 60. výročia, znamená veľký krok vpred. Počas uplynulých 60 rokov sa Octavia podieľala na pozitívnom vývoji spoločnosti Škoda Auto a tiež značky Škoda. Som presvedčený, že nová generácia pomôže tento pozitívny výsledok naďalej udržať," povedal pri predstavení predseda predstavenstva spoločnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 43% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.