Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.11.2019, 13:55

​Nová Škoda Octavia dostane úplne nový interiér. Takto by mal vyzerať​

Dve zverejnené dizajnové skice ponúkajú prvú ukážku nového konceptu interiéru štvrtej generácie vozidla Škoda Octavia.

​Nová Škoda Octavia dostane úplne nový interiér. Takto by mal vyzerať​
Zdroj: Škoda

Už len niekoľko dní zostáva do odhalenia dlho očakávanej mladoboleslavskej novinky. Okrem vylepšeného dizajnu, ktorý si berie za vzor súčasné horúce modely automobilky, sa výrazné zmeny udiali aj v kabíne.

Škoda totiž v prichádzajúcej novej generácii svojho bestselleru Octavia prvýkrát vsádza na prepracovanú prístrojovú dosku usporiadanú v niekoľkých rôznych úrovniach.

​Novinkou v priestrannejšom interiéri však bude aj modernejší dvojramenný multifunkčný volant. Skice, ktoré vytvorilo oddelenie Škoda Design, ukazujú novo tvarovanou palubnú dosku modelu Octavia, pričom je rozdelená do niekoľkých úrovní, ktoré kopírujú spolu s centrálnym displejom typické tvary masky chladiča vozidiel Škoda.

Ako sme vás informovali v nedávno článku, zlepšila sa vzdušnosť a pasažierov na zadných sedadlách poteší viac priestoru. V prednej časti posilňuje vizuálne pocit veľkosti i samotná šírka prístrojovej dosky.

Súčasťou nového konceptu interiéru je spomínaný dvojramenný volant s tlačidlami a otočnými ovládačmi, ktoré budú uľahčovať ovládanie jednotlivých funkcií. Elegantný a jasne tvarovaný stredový panel obohacuje vo štvrtej generácií Octavie malý prepínač automatickej prevodovky, nahrádzajúci bežný volič prevodovky DSG.

​Ide teda o radenie jednotlivých režimov prevodovky DSG pomocou technológie shift-by-wire, teda bez priamej mechanickej väzby. Mimochodom, takéto riešenie je v modeli značky Škoda osadené prvýkrát. V novej generácii modelu Octavia bude okrem toho k dispozícii premiérovo aj trojzónová klimatizácia Climatronic.