Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.11.2019, 14:02

Nová Škoda Octavia odhaľuje svoju tvár. Získa špičkové svetlá a praktické vychytávky

Svetová premiéra štvrtej generácie modelu Octavia sa odohrá 11. novembra 2019 v Prahe.

Nová Škoda Octavia odhaľuje svoju tvár. Získa špičkové svetlá a praktické vychytávky
Zdroj: Škoda Auto

Odpočítavanie beží a do očakávanej svetovej premiéry novej Škody Octavia zostáva už len necelý týždeň. Automobilka aktuálne ukázala vo svojom krátkom videu prvé detaily ohľadom chystaného modelu.

Prvýkrát ponúkne, v poradí už štvrtá generácia bestselleru značky, špičkové Full LED Matrix hlavné svetlomety, ktoré dostanú výraznú svetelnú grafiku. Budú mať dve ostré línie v tvare písmena L, oddeľujúce dva LED-moduly. 

​Kamera s inteligentnou technológiou v čelnom skle rozpozná vozidlá idúce v protismere aj v rovnakom smere, ale aj osoby a objekty s reflexnými prvkami, a jednotlivé segmenty vypína, aby nedošlo k oslneniu.

V zadnej časti potom nájdeme kryštalické koncové svetlá využívajúce taktiež modernú technológiu LED a disponovať budú i animovanou funkciou Coming / Leaving Home s takzvaným "načítaním". Nová Octavia však dostala aj úplne nový vzhľad nadväzujúci na aktuálne modely značky ako Scala či modernizovaný Superb.

Zväčšená bola dĺžka a šírka, v porovnaní s treťou generáciou narástla dĺžka vozidla v prevedení Combi o 22 milimetrov na 4 689 milimetrov. Šírka narástla o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov. Dĺžka verzia liftback je o 19 milimetrov väčšia, keď meria 4 689 milimetrov a na šírku narástla o 15 milimetrov na 1 829 milimetrov. Rázvor má následne 2 686 milimetrov. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.