Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2019, 17:30

Nová značka áut pritvrdí. Na Slovensko prinesie päť exkluzívnych SUV

Cupra síce nie je pre motoristických fanúšikov neznámy pojem, avšak bývalá divízia Seatu sa nedávno osamostatnila a prináša ešte ostrejší model v limitovanej edícii.

Nová značka áut pritvrdí. Na Slovensko prinesie päť exkluzívnych SUV
Zdroj: Cupra

Dnes už samostatná značky Cupra uviedla ako prvý model so svojim logom na kapote športovo-úžitkové vozidlo Ateca. Model je postavená na základom Seatu Ateca, avšak technika v útrobách je kompletne nová, rovnako ako doplnky exteriéru či interiéru.

Športová Cupra Ateca je jedinečným modelom vo svojom segmente a o jej kvalitách sme sa presvedčili nielen na úvodných medzinárodných jazdách v zahraničí, ale aj počas domáceho redakčného testu. Teraz však prichádza špeciálna verzia s prívlastkom Limited Edition, z ktorej bude vyrobených len 1 999 kusov.

Základ zostáva, detaily sa menia

Cupra Ateca Limited Edition kombinuje, rovnako ako pri bežnom športovom modeli, prepĺňaný benzínový dvojlitrový štvorvalec TSI s priamom vstrekovaním paliva, dosahujúci výkon 221 kW (300 koní) a maximálny krútiaci moment 400 Nm, so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG.

Pozrite si naše krátke video z redakčného testu Cupra Ateca:

​Nechýba ani pohon všetkých kolies 4Drive a medzi špecifiká limitovanej edície sa radí výfuková sústava Akrapovic a progresívne riadenie. Podľa slov samotnej automobilky, práve vďaka tomu vzniká jedinečný automobil. Zrýchlenie z nuly na stovku zvláda za 5,1 sekundy.

Dve dvojité koncovky vyrobené z titánového plechu poskytnú agresívnejší zvukový prejav a znížia prietokový odpor výfukovej sústavy. To následne prispieva aj k úspore hmotnosti o sedem kilogramov oproti štandardnému vyhotoveniu.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.