Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2019, 13:05

Ford predstaví nové elektrické SUV. Inšpirácia s Mustangom je nepochybná

Skalní fanúšikovia Fordu sa pri potvrdení príprav novinky musia zrejme prežehnávať - najmä, keď má byť inšpirovaná legendou ako je Mustang.

Ford predstaví nové elektrické SUV. Inšpirácia s Mustangom je nepochybná
Zdroj: Ford

Automobilka Ford sa rozhodla postaviť nové SUV, respektíve zvýšený crossover, inšpirovaný známym športovým modelom Ford Mustang. Ten sa radí medzi najpredávanejšie športové autá sveta.

A aby toho nebolo málo, pod kapotou nebude mať pripravovaná novinka žiadny nadopovaný osemvalec, ale politicky korektný a čistý elektromotor. Auto je už v podstate hotové, v polovici novembra ho Ford plánuje ukázať i širokej verejnosti.

Kupé a kabriolet Ford Mustang je tiež jedným z obchodne najúspešnejších Fordov v histórii automobilky. Dokazuje to aj jeho posledná generácia, ktorá je momentálne označená za vôbec najpredávanejšie kupé sveta.

Pravdepodobne aj táto veľká popularita modelu bola pre konštruktérov Fordu motiváciou k tomu, aby si tvary Mustangu požičali pri kreovaní nového crossovera. Segment SUV a crossoverov je totiž stále na vzostupe, a tak automobilka radšej opúšťa tradičné segmenty (MPV a limuzíny) a viac úsilia venuje práve zvýšeným autám.

Skalní priaznivci Fordu Mustang pravdepodobne nie sú z rozhodnutia automobilky nadšení. V americkej komunite priaznivcov Fordu sa síce zodvihla vlna nevôle, no pravdou ostáva, že crossover má momentálne skutočne väčší obchodný potenciál a inšpirácia Mustangom by celému príbehu mohla pomôcť.

​Dobrým príkladom obchodného úspechu je aj prvá generácia Porsche Cayenne, ktoré vytiahlo automobilku z najhoršieho a neskôr poriadne zarobilo na vývoj ďalšej generácie modelu 911. Tak prečo sa neinšpirovať, keď to má priniesť aj takéto úspechy?

Doba navyše nepraje veľkoobjemovým motorom, a tak prichádza na rad elektrický pohon, ktorý sa dostáva do povedomia verejnosti čoraz viac. Výsledkom je čisto elektrický crossover inšpirovaný modelom Mustang - oficiálne ho značka ukáže už 18. novembra 2019.

Nechajme sa teda prekvapiť, najnápadnejšia je silueta vozidla a tiež bok predných i zadných svetiel.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.