Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2019, 00:00

Poznáme adeptov na titul Európske auto roka 2020. Nechýbajú ani Škoda či Tesla

Pozrite sa, aké horúce novinky z produkcie svetových automobiliek zabojujú o získanie prestížneho titulu.

Poznáme adeptov na titul Európske auto roka 2020. Nechýbajú ani Škoda či Tesla
Zdroj: netcarshow (Ilustračná snímka)

Populárna a skutočne hodnotná európska anketa Car of The Year už pozná svojich 35 adeptov na titul pre rok 2020. Odborná porota zverejnila nominované modely áut, ktoré v nasledujúcom období zabojujú o priazeň a budú chcieť získať pod svoje krídla prestížny titul.

Vo výbere nechýbajú zástupcovia segmentu SUV, malých mestských áut, luxusných vozidiel a ani dnes toľko pretláčaných elektromobilov. Nájdeme tu dokonca aj nový Volkswagen Golf ôsmej generácie, ktorý sa svetu predstavil len prednedávnom.

Ani to nie je prekážkou - jednou z podmienok pre účasť v boji o titul je, že nominovaný model musí byť pred koncom roka dostupný aspoň na piatich európskych trhoch. 

Toto sú kandidáti v ankete Európske auto roka 2020:

​Bude napínavé sledovať, ktorý z adeptov získa pomyslenú korunu - vlaňajším Európskym i svetovým autom roka sa tesne stal elektrický Jaguar I-Pace. Či sa aj teraz podarí poraziť súperov s konvenčným motorom nejakému elektrifikovanému modelu je zatiaľ otázne.

Určovať sedem finalistov, a napokon aj samotného víťaza, bude 27. novembra 60-členná medzinárodná porota európskych novinárov. Meno modelu, ktorý sa bude môcť pýšiť titulom víťaza ankety, sa po záverečnom bodovaní dozvieme v predvečer otvorenia autosalónu v Ženeve 2. marca 2020.