Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.10.2019, 13:33

Škoda pripravuje štýlovú GT verziu svojho najmenšieho SUV. Príde ešte tento rok

Svetová premiéra piateho SUV českej značky Škoda sa koná 4. novembra 2019. Model však bude určený výhradne pre čínsky trh.

Škoda pripravuje štýlovú GT verziu svojho najmenšieho SUV. Príde ešte tento rok
Zdroj: Škoda

Vôbec najmenšie SUV mladoboleslavskej automobilky sa na trhu ešte ani nestihlo poriadne usadiť a už je avizovaná jeho nová štýlová verzia. Dvoma dizajnovými skicami totiž Škoda ukazuje podobu novinky s označením Kamiq GT.

Pôjde o druhé SUV-kupé českej značky, avšak sklamaním pre mnohých bude, že jeho príchod je avizovaný rovnako ako v prípade Škody Kodiaq GT exkluzívne pre čínsky trh.

Dizajn nového sériového modelu vychádza zo štúdie ŠKODA VISION GT a prinesie podstatne dynamickejšie a štýlovejšie krivky tohto kompaktného modelu. Z prvotných zverejnených skíc exteriéru je teda zjavný športový vzhľad, výrazný predok a elegantná, plynulá línia strechy.

Tá sa smerom vzad ľahko zvažuje a prechádza do zadného spojlera, teda na štýl kupé. Výrazné línie sú podľa slov automobilky strihané presne tak, ako to zodpovedá vkusu mladých Číňanov.

Na novinke sa totiž podieľali spoločnosti SAIC Škoda v Číne a tím Škoda Design v Českej republike, aby dosiahli správne tvarovanie modelu. Predlohou bola spomínaná štúdia Škoda Vision GT, ktorá mala premiéru v júni na autosalóne Shenzhen International Auto Show 2019.

Zdroj: Škoda

​Interiér vozidla Kamiq GT ponúka mix robustného vzhľadu, typického pre vozidlá kategórie SUV, a športovej dynamiky. Nájdeme tu horizontálnu ozdobnú lištu tiahnucu sa cez celú šírku vozidla. Cestujúci sa budú môcť tešiť aj na starostlivo vybrané materiály a športové sedadlá s dobrým bočným vedením.

Kamiq vo verzii GT sa prvýkrát predstaví 4. novembra v Tchien-ťinu, teda ešte pred svetovou premiérou novej Octavie plánovanou na 11. novembra 2019. Čína, najdôležitejší trh značky, bude jedinou krajinou na svete, v ktorej česká automobilka ponúka päť modelov kategórie SUV.