Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2019, 13:03

Prvý elektromobil Škody prichádza aj k nám. Poznáme jeho slovenskú cenu

K dispozícii bude len jediná výbava a taktiež karosárska verzia. Na úvod však česká značka poskytuje slušnú zľavu.

Prvý elektromobil Škody prichádza aj k nám. Poznáme jeho slovenskú cenu
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Automobilka predstavila počas MS v hokeji 2019 v Bratislave okrem hybridného modernizovaného Superbu aj svoj prvý elektromobil.

Nejde však o model vyrábaný výhradne pre tento ekologický pohon, automobilka totiž mierne prepracovala dizajn a zmenila pohonné ústrojenstvo svojho najmenšieho automobilu - Škody CITIGO. Tá teraz nesie celkové označenie CITIGOe-iV

​​Od bežnej verzie sa pritom odlišuje hlavne na prednej strane s typickou maskou chladiča vo farbe vozidla a prepracovaný bol i predný nárazník. 

Aj napriek skutočne kompaktným rozmerom ponúka najmenšia Škoda dostatok priestoru v interiéri a batožinový priestor disponuje objemom 250 litrov (po sklopení zadných sedadiel až 923 litrov).

Mestský elektromobil je vybavený elektromotorom s maximálnym výkonom 61 kW, čo plne postačuje pre mestské jazdy a občasné presuny medzi mestami.

Maximálny točivý moment je 210 Nm a ako je pri elektromobiloch známe - je k dispozícii už od "nulových" otáčok. Zrýchlenie z nuly na stovku trvá malej škodovke 12,5 sekundy a maximálka je stanovená na 130 kilometrov za hodinu.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.