Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2019, 13:24

Volvo predstaví svoj prvý elektromobil. Bude jedným z najbezpečnejších áut v histórii značky

Podrobnosti o novinke sa dozvieme ešte pred samotnou premiérou, ktorá je naplánovaná na 16. októbra 2019.

Volvo predstaví svoj prvý elektromobil. Bude jedným z najbezpečnejších áut v histórii značky
Zdroj: Volvo

Ponuka elektrických vozidiel na trhu sa čoraz viac zväčšuje a prispieť k tomuto "trendu" chce aj švédska automobilka Volvo. Do popredia sa po viac ako storočí dostávajú autá, ktoré sa pohybujú bez zážihového alebo vznetového motora v motorovom priestore a v podlahe majú umiestnený akumulátor, čím sa mení ich základná podstata.

Uvedením prichádzajúceho čisto elektrického SUV modelu Volvo XC40 neuvádza Volvo na trh len svoj prvý čisto elektrický model – podľa tradície značky prináša aj jedno z najbezpečnejších vozidiel na cestách, a to aj napriek novým výzvam v podobe neprítomnosti spaľovacieho motora.

​​„Bez ohľadu na to, čo poháňa auto, či už ide o elektromotor alebo spaľovací motor, Volvo musí byť bezpečné,“ hovorí Malin Ekholm, vedúci bezpečnosti spoločnosti Volvo Cars. „Čisto elektrický model XC40 bude jedným z najbezpečnejších vozidiel, aké sme vyrobili,“ dopĺňa Ekholm.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.