Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.09.2019, 13:47

Škoda spúšťa predaj svojho najmenšieho SUV. Poznáme aj slovenské ceny

Už na úvod môžeme prezradiť, že kompaktný crossover Kamiq bude oproti nedávnej novinke Scala drahší.

Škoda spúšťa predaj svojho najmenšieho SUV. Poznáme aj slovenské ceny
Zdroj: Škoda

Škoda rozširuje svoju ponuku SUV vozidiel na Slovensku o ďalší, tretí a zároveň aj najmenší SUV model Kamiq. Má podobné technické riešenie ako nedávna novinka Škoda Scala, avšak dopĺňa ich o vyššiu svetlú výšku (o 39 mm oproti Scale) či zvýšenú pozíciu za volantom. Tým nadobúda posádka dojem vyššej bezpečnosti a má lepší výhľad na okolie v premávke.

Hoci už automobilka spúšťa predaj aj na Slovensku a konfigurátor modelu bude k dispozícii v priebehu najbližších dní, svoju oficiálnu slovenskú premiéru absolvuje Kamiq až na Autosalóne v Nitre o dva týždne. 

Pozrite si aj zaujímavé porovnanie modelu Kamiq a Karoq:

Najmenší zástupca

Kamiq pokračuje v úspešnom dizajnovom jazyku vozidiel Kodiaq a Karoq, pridáva však aj jedinečný prvok v podobe dvojdielnych predných svetlometov a po vzore Scaly aj nápis ŠKODA na piatych dverách. Vďaka svojej dĺžka  4 241 milimetrov je novinka ideálna do džungle moderného veľkomesta, no nesklame ani mimo neho. Stále pritom poskytne dostatok priestoru a praktických vlastností na každý deň. 

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.