Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2019, 17:55

Budúcnosť áut môže vyzerať aj takto. Oblé tvary a viac elektriny

IAA Franfurt 2019 nie je len o novinkách smerujúcich na trh, ale aj o víziách mobility jednotlivých značiek. Toto sú najlepšie koncepty autosalónu.

Budúcnosť áut môže vyzerať aj takto. Oblé tvary a viac elektriny
Zdroj: Cupra

V utorok odštartoval na frankfurtskej pôde prestížny autosalón IAA 2019, ktorý návštevníkom priniesol možnosť prezrieť si nielen súčasné automobilové novinky, ale aj niektoré z blízkej budúcnosti.

Množstvo z áut, ktoré na výstavisko prišli, už zažilo svoju svetovú premiéru priamo na internete alebo na svojom vlastnom predstavení ešte pred začiatkom autosalónu. Dnes už nie je účasť na výstaviskách taká bohatá, ako to bolo v minulosti, a dôvod je jednoduchý – je to pre značky drahé a radšej sa pokúsia pozornosť upútať na samostatnom debute mimo konkurencie.

Autosalóny však nie sú iba o modeloch, ktoré o niekoľko mesiacov budeme môcť nájsť aj na bežných cestách. Svoju úlohu tu zohrávajú aj koncepty, ktoré majú fanúšikom a širokej verejnosti ozrejmiť, ako si konkrétna automobilka predstavuje blízku alebo vzdialenejšiu budúcnosť vozidiel, prípadne celkovo mobilitu.

​Zamerali sme sa teda na najlepšie štúdie automobiliek, ktoré možno o niekoľko rokov prídu na trh aj vo svojej sériovej podobe.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 86% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.