Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.09.2019, 15:05

Najčernejšia čierna farba na svete. Jedinečné BMW sa ukázalo vo Frankfurte

Viete si predstaviť čiernu farbu? Áno? Tak špeciálne BMW X6 s prívlastkom Vantablack je ešte určite černejšie.

Najčernejšia čierna farba na svete. Jedinečné BMW sa ukázalo vo Frankfurte
Zdroj: František Dvořák, iDNES.cz

"Čierna farba neexistuje, je najtemnejším odtieňom bielej. A biela tiež neexistuje, pretože je najsvetlejším odtieňom čierne," filozofujú dvaja pisári v prastarom československom čiernobielom seriálu. Z BMW X6 Vantablack by však mali poriadne zamotanú hlavu, píše iDNES.cz. Model je totiž pokrytý vôbec najčernejšie farbou na svete.

Novinka si nepochybne získala pozornosť fotografov, pretože nenasnímateľné auto vo Frankfurte je schované v špeciálnej tmavej komore v útrobách expozície BMW. Kto nevidel novú X6 v špeciálnom prevedení, nevie, ako vyzerá skutočne čierne auto.

Najčernejšie auto sveta

Nová, už tretia generácia SUV-kupé na autosalón vyrazila v nepochybne jedinečnom lakovaní. BMW X6 s prívlastkom Vantablack sa totiž pýši titulom najčernejšie auto sveta a vzniklo v jedinom exemplári, aby prilákalo pozornosť verejnosti. Za špeciálnu farbu, ktorá pohlcuje 99,97 percenta svetelného žiarenia, si nebudete môcť ani priplatiť.

Auto sa v skutočnosti javí ako pojazdná čierna diera, nielen na fotkách, ale aj pri osobnom stretnutí vyzerá ako vytlačený dvojrozmerný obraz. Máte sklony na neho siahnuť, matný povrch vyzerá zamatovo. Z diaľky sa zleje v jednu veľkú čiernu dieru.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.