Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2019, 15:25

Šialenosť od Audi. Novinka má 600 koní, špičkový dizajn a zrýchlenie pod štyri sekundy

Jeden z najkrajších modelov Audi súčasnosti dostal ešte krajšiu, no tiež podstatne výkonnejšiu verziu s označením RS7.

Šialenosť od Audi. Novinka má 600 koní, špičkový dizajn a zrýchlenie pod štyri sekundy
Zdroj: Audi

Audi na seba opäť upriamuje pozornosť sveta. Len krátko po nedávnej premiére výkonného kombíku s označením RS6 Avant sa svetu ukázal v poradí ďalší zástupca ostrých modelov nemeckej značky.

Rovnako nasleduje svojho kolegu v špičkových výkonových parametroch i jazdných schopnostiach, je atraktívnejší a stále dostatočne praktický i na bežné každodenné využívanie.

Na autosalóne vo Frankfurte zažilo svoj debut Audi RS7 Sportback, ktoré získalo nielen priostrený dizajn, ale tiež poriadne stádo koní pod mohutnú kapotu. Do konca tohto roka by malo byť v portfóliu automobilky až šesť športových RS modelov.

Klenot na kolesách

Predná časť vozidla je takmer totožná so spomínaným kombíkom RS6. Agresívne tvarovaný nárazník s veľkými otvormi pre prívod vzduchu či čiernej detaily a prvotriedne LED svetlomety.

Oproti "rodinnému kombíku" je zadná časť so zvažujúcou sa strechou v prípade RS7 podstatne príťažlivejšia. Celkovo vyšperkovaný dizajn ešte zakončujú až 22-palcové disky kolies a za príplatok karbón-keramické brzdy.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.