Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2019, 13:09

​Kontroverzný vzhľad BMW, ktorý opäť rozvíril debatu. Značka konceptom priblížila budúci rad 4

Odhalením konceptu spustila nemecká prémiová automobilka ďalšiu rozsiahlu debatu verejnosti o dizajne. Ako ho hodnotíte vy?

​Kontroverzný vzhľad BMW, ktorý opäť rozvíril debatu. Značka konceptom priblížila budúci rad 4
Zdroj: BMW

Automobilka čelí v poslednej dobe diskusiám, ktoré riešia veľkosť či tvar "ľadviniek" (masky chladiča) na nových modeloch BMW. Podobne to je určite aj v prípade nového konceptu BMW Concept 4, ktorý má vzhľadom na označenie predznamenávať budúcu podobu radu 4.

​Ten totiž disponuje veľkými vertikálne natiahnutými mriežkami chladiča s odkazom na modely z minulosti ako BMW 328 či BMW 3.0 CSi. Natiahnutá kapota, dlhý rázvor, splývajúca línia strechy a krátke previsy tvoria modernú, elegantnú a dynamickú líniu kupé karosérie konceptu.

​Novinka vyzerá skutočne impozantne, dvojité predné svetlomety s LED svetelnými prvkami nemajú sklenený kryt - namiesto neho sú priestorovo zapracované do karosérie.

Bohužiaľ, pohľad do interiéru automobilka zatiaľ neposkytuje a rovnako BMW mlčí o podobnosti novej generácie "štvorky", ktorá by mala mať svetovú premiéru budúci rok a rovnako zatiaľ značka mlčí o technických špecifikáciách konceptu.

Hoci sa názory ľudí medzi sebou bijú, tento dizajn masky chladiča sa pravdepodobne na sériovú verziu "štvorky" nedostane. Stať sa však môže čokoľvek a niektoré prvky z konceptu určite nájdeme aj na v budúcnosti predstavovanom modeli BMW radu 4. Aký názor máte na takýto vzhľad "ľadviniek" vy?