Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2019, 11:04

Mercedes odhalil koncept budúcnosti. Takto má vyzerať elektrický vlajkový model

Mercedes-Benz VISION EQS nie je zameraný na dosahovanie maximálneho výkonu, ale efektivity, čo dokazuje i vynikajúci dojazd.

Mercedes odhalil koncept budúcnosti. Takto má vyzerať elektrický vlajkový model
Zdroj: Mercedes-Benz

Dnešným dňom odštartoval ďalší ročník frankfurtského autosalónu IAA, na ktorom sa svetu predstaví hneď niekoľko zaujímavých automobilových noviniek. Medzi ne patrí nepochybne i koncept budúceho vlajkového modelu na batérie od nemeckej prémiovky Mercedes-Benz. 

Ide o Mercedes-Benz VISION EQS, ktorý bude pútať pozornosť návštevníkov nielen svojim špičkovým dizajnom, ale aj technológiami. Ako tvrdí samotná automobilka, novinka posunie filozofiu dizajnu progresívnych luxusných modelov EQ do novej dimenzie. Exteriér je navrhnutý s ohľadom na vynikajúcu aerodynamiku a teda i využiteľnosť elektrickej energie, pričom celý model stojí na novej platforme MEA, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre elektromobily.

Futuristický dizajn

Výrazným prvom je veľká podsvietená maska so 188 samostatnými LED diódami v prednej časti s logom Mercedes-benz, ktorá je tiež priamo prepojená aj s hlavnými svetlometmi Digital Light, každý s dvoma modulmi holografických šošoviek. Logo značky má pri koncepte novú úlohu - celkom 229 osvetlených samostatných hviezd tvorí v zadnej časti plynulo integrovaný svetelný pás, nahrádzajúci tradičné koncové svetlomety. 

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.