Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2019, 14:17

Najmenšie SUV od Škody bude ešte krajšie. Značka predstavila novú verziu modelu Kamiq

Prvé kusy horúcej novinky Kamiq Monte Carlo prídu k zákazníkom už do konca tohto roka.

Najmenšie SUV od Škody bude ešte krajšie. Značka predstavila novú verziu modelu Kamiq
Zdroj: Škoda

Len nedávno odhalila automobilka Škoda podobu Monte Carlo verzie modelu Scala a dnes už tu máme ďalšieho zástupcu tohto stupňa výbavy. Aktuálne pokračuje v tradícii športovo-lifestylového výbavového variantu najmenšie metské SUV s označením Kamiq.

Zaujímavosťou pritom je, že Škoda Kamiq je druhé SUV po modeli Yeti, ktoré česká automobilka ponúka v tejto športovej verzii Monte Carlo.

Podobne ako Scala, aj Kamiq zažije svoju oficiálnu výstavnú premiéru na blížiacom sa frankfurtskom autosalóne IAA v dňoch 10. až 22. septembra 2019. Pôjde o vrcholný stupeň výbavy, pričom prvé modely Kamiq Monte Carlo prídu k zákazníkom už koncom tohto roka a budú k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu.

"Nová Škoda Kamiq je typické SUV značky, zároveň však vďaka originálnym dizajnovým prvkom, ako sú delené predné svetlomety, zdôrazňuje vlastnú tvár. Čierne dizajnové prvky verzie Monte Carlo posilňujú svojbytný charakter a vďaka nim je ešte atraktívnejší pre mladšie cieľové skupiny zákazníkov. Športový vzhľad, odvolávajúci sa na naše úspešné súťažné vozidlá, a praktickosť tohto šikovného mestského SUV tvoria dokonalú kombináciu," hovorí vedúci oddelenia Škoda Design Oliver Stefani.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.