Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2019, 13:25

Takto vyzerá zabijak Tesly. Výkonné Porsche Taycan ponúkne špičkové riešenia

Tesla Model S by sa mala začať obávať. Porsche Taycan je totiž jeden z vôbec najvyspelejších elektromobilov sveta.

Takto vyzerá zabijak Tesly. Výkonné Porsche Taycan ponúkne špičkové riešenia
Zdroj: Porsche

Prednedávnom boli elektromobily len veľkou raritou na cestách, ale aj v ponukách rôznych automobiliek. Dnes je to však úplne inak a elektrifikované modely, alebo čisté elektromobily ponúka stále väčší počet značiek.

Teraz sa k nim pridáva aj Porsche, ktoré včera oficiálne predstavilo svoj vôbec historicky prvý elektromobil Taycan. Že pôjde o niečo skutočne špeciálne tvrdili aj skoršie dohady, ktoré hovorili o novinke ako o "zabijakovi Tesly". Teraz už vieme, že je to viac než výstižné.

Špičkový dizajn

Porsche Taycan vyzerá takmer rovnako, ako to predznamenával jeho koncept s označením Mission E. Nový elektrický štvordverový sedan vyzerá skvele a pri prvom pohľade zaujmú najmä futuristické LED svetlomety.

Predná kapota modelu je na pomery ostatných vozidiel až mimoriadne nízka. Pri návrhu vzhľadu bol kladený extrémny dôraz na skvelú aerodynamiku, vďaka čomu je aj koeficient odporu vzduchu na rekordnej úrovni 0,22. Disponuje pritom dvoma batožinovými priestormi. Ten predný má objem 81 litrov a zadný 366 litrov.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.