Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2019, 13:05

VIDEO: ​Závratná rýchlosť. Bugatti si pripísalo ďalší rekord s hodnotou takmer 500 km/h

Viete si predstaviť jazdu v superšporte takouto rýchlosťou? Andy Wallace dosiahol obdivuhodný rekord.

VIDEO: ​Závratná rýchlosť. Bugatti si pripísalo ďalší rekord s hodnotou takmer 500 km/h
Zdroj: Youtube/Bugatti

Bugatti opäť rozpútalo šialenstvo na internete. Už pred časom sa do povedomia dostal špičkový superšport Chiron aj vďaka dosiahnutiu úctyhodného rekordu, kedy bývalý pilot Formuly 1 Juan Pablo Montoya s Chironom stanovil rekord v šprinte z nuly na rýchlosť 400 kilometrov za hodinu a následnom zabrzdení na nulu. Odohralo sa to v roku 207 a jazdec na to potreboval len 41,96 sekundy.

Pozrite si rekordnú jazdu s Bugatti Chiron pri rýchlosti 490,48 kilometrov za hodinu

Po rôznych konkurenčných súbojoch však Bugatti so svojim modelom znova dosiahlo rekordný kúsok a to konkrétne 2. augusta 2019. Továrenský 58-ročný jazdec Andy Wallace je okrem iného i víťaz 24-hodinovky v Le Mans z roku 1988, no teraz potlačil Bugatti Chiron až na rekordnú rýchlosť 490,48 kilometrov za hodinu.

To je dokonca viac, než si vôbec automobilka stanovila "za cieľ". Jej predbežné predpoklady boli prekonať "len" rýchlostnú hranicu 300 míľ za hodinu (482 km/h).

Rekord dosiahol Wallance na špeciálnom testovacom okruhu Ehra-Lessien, ktorý vlastní Volkswagen (materská firma). Nachádza sa tu totiž až deväť kilometrová novinka, ktorá bola na takéto absolvovanie rekordu ideálna.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.