Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 11:02

Hyundai odhalil nástupcu obľúbeného mestského modelu. Takto vyzerá nová generácia i10

Svoj oficiálny debut zažije novinka na autosalóne vo Frankfurte už o niekoľko dní.

Hyundai odhalil nástupcu obľúbeného mestského modelu. Takto vyzerá nová generácia i10
Zdroj: Hyundai

Je známe že automobilky už autosalóny nevyužívajú na svoje očakávané premiéry modelov a radšej o pozornosť verejnosti zabojujú odhalením noviniek mimo výstav.

Podobne je na tom i spoločnosť Hyundai Motor, ktorá aktuálne predstavuje novú generáciu modelu i10 ešte pred jeho výstavnou premiérou na septembrovom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Prvá generácia bola uvedená na trh v roku 2008, pričom sa tento kompaktný mestský model výrazne podieľal na úspechoch spoločnosti Hyundai v Európe. 

„Hyundai i10 patrí k hnacím motorom nášho predaja a historicky tvorí základ pre ďalší rast spoločnosti Hyundai v Európe“, hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Úplne nový Hyundai i10 je najnovším príkladom demokratizácie nových technológií pre našich zákazníkov,“ dodáva.

Športovo ladený exteriér

Nová generácia má v porovnaní s predchodcom lepšie proporcie vďaka zníženej streche o 20 milimetrov a rozšírenej karosérii rovnako o 20 milimetrov. Okrem toho podčiarknu dizajn vozidla i nové 16-palcové zliatinové disky kolies, či široká predná mriežka a okrúhle LED denné svetlá nadväzujúce na predchádzajúcu generáciu i10.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 68% na dočítanie.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup ku kompletnému obsahu

KÚPIŤ

Už máte predplatné?
Prihláste sa

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.