Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 11:02

Hyundai odhalil nástupcu obľúbeného mestského modelu. Takto vyzerá nová generácia i10

Svoj oficiálny debut zažije novinka na autosalóne vo Frankfurte už o niekoľko dní.

Hyundai odhalil nástupcu obľúbeného mestského modelu. Takto vyzerá nová generácia i10
Zdroj: Hyundai

Je známe že automobilky už autosalóny nevyužívajú na svoje očakávané premiéry modelov a radšej o pozornosť verejnosti zabojujú odhalením noviniek mimo výstav.

Podobne je na tom i spoločnosť Hyundai Motor, ktorá aktuálne predstavuje novú generáciu modelu i10 ešte pred jeho výstavnou premiérou na septembrovom medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte. Prvá generácia bola uvedená na trh v roku 2008, pričom sa tento kompaktný mestský model výrazne podieľal na úspechoch spoločnosti Hyundai v Európe. 

„Hyundai i10 patrí k hnacím motorom nášho predaja a historicky tvorí základ pre ďalší rast spoločnosti Hyundai v Európe“, hovorí Andreas-Christoph Hofmann, viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe. „Úplne nový Hyundai i10 je najnovším príkladom demokratizácie nových technológií pre našich zákazníkov,“ dodáva.

Športovo ladený exteriér

Nová generácia má v porovnaní s predchodcom lepšie proporcie vďaka zníženej streche o 20 milimetrov a rozšírenej karosérii rovnako o 20 milimetrov. Okrem toho podčiarknu dizajn vozidla i nové 16-palcové zliatinové disky kolies, či široká predná mriežka a okrúhle LED denné svetlá nadväzujúce na predchádzajúcu generáciu i10.

90% zľava na predplatné

Získajte neobmedzený prístup k objektívnemu a nestrannému obsahu teraz len za 0,9 € na mesiac.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.