Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2019, 13:17

Škoda vylepšila svoju štýlovú novinku. S najvyššou výbavou je Scala ešte krajšia

Premiéra modelu Scala Monte Carlo prebehne v septembri na autosalóne IAA vo Frankfurte, k zákazníkom sa prvé vozidlá dostanú už koncom tohto roka.

Škoda vylepšila svoju štýlovú novinku. S najvyššou výbavou je Scala ešte krajšia
Zdroj: Škoda

Len nedávno sa spustil predaj modelu Škoda Scala na Slovensku a už tu máme aj vrcholnú verziu s označením Monte Carlo. Ide o momentálne najvyšší výbavový stupeň, ktorý si zákazníci môžu v súvislosti so Scalou zvoliť.

Štvrť monackého kniežatstva Monte Carlo je popri lesku a luxuse tiež synonymom viac ako storočnej histórie motoristického športu. Tradičná rely, ktorá je aj súčasťou aktuálneho kalendára majstrovstiev sveta, sa koná už od roku 1911.

​Ono, aj značka Škoda oslávila na Rallye Monte Carlo niekoľko najväčších úspechov vo svojej športovej histórii a preto sa nie je čomu čudovať, že športovo štylizované modely sú označené prívlastkom Monte Carlo.

"S novou verziou Monte Carlo zdôrazňujeme športovo-dynamický charakter modelu Scala. Čierne prvky, veľké kolesá z ľahkých zliatin aj zvučné meno sú odkazom na naše úspešné súťažné vozidlá. Zároveň tieto modely cielene oslovujú mladšiu cieľovú skupinu, ktorá oceňuje športový charakter a emocionálny, štýlový dizajn," hovorí vedúci oddelenia Škoda Design, Oliver Stefani.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.