Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.09.2019, 14:07

​Hyundai ukázal budúcu možnosť dopravy. Skladaciu e-kolobežku nabijete aj priamo v aute

Maximálna rýchlosť prototypu je 20 kilometrov za hodinu, váži len 7,7 kilogramu a na jedno nabitie dokáže prejsť celkom 20 kilometrov.

​Hyundai ukázal budúcu možnosť dopravy. Skladaciu e-kolobežku nabijete aj priamo v aute
Zdroj: Hyundai

V súčasnosti automobilky riešia čoraz častejšie aj mikromobilitu či takzvanú mobilitu na poslednú míľu. Ide teda o riešenia, ktoré majú ľuďom zabezpečiť dopravu napríklad z parkoviska, kde odstavia svoje auto, až priamo k ich naplánovanému cieľu.

Hyundai Motor Group teraz vyvinul nový prototyp elektrickej kolobežky. Model, ktorý vychádza z pôvodného konceptu predstaveného na CES 2017, sa môže pochváliť nie pohonom predných kolies, ale tých zadných, vysoko výkonnou lítiovou batériou a štýlovým predným i zadným svetlom.

Značka zverejnila i video, ktoré demonštruje jednoduché využívanie najnovšej verzie e-kolobežky Hyundai Motor Group

Automobilka hovorí, že v budúcnosti môže byť táto osobná elektrická kolobežka súčasťou výbavy vozidiel Hyundai, ale taktiež modelov sesterskej značky Kia. Po pripevnení na vozidlo sa kolobežka automaticky nabíja pomocou elektriny vyrobenej priamo počas jazdy, čo zaisťuje, že užívateľ môže hladko dokončiť svoju cestu.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.