Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.08.2019, 13:03

Seat predbehol Škodu. Najväčšie španielske SUV dostalo vylepšenia a nový pohon

Novinka sa začala vyrábať v októbri 2018 a na septembrový frankfurtský autosalón príde modernizovaná verzia, aj s novým pohonom.

Seat predbehol Škodu. Najväčšie španielske SUV dostalo vylepšenia a nový pohon
Zdroj: Seat

Nevidí sa to často. Seat len prednedávnom priniesol na trh svoje najväčšie a najluxusnejšie SUV (ide o najnovší model značky) a už je tu aj pomerne výrazné vylepšenie či príchod plug-in hybridnej verzie.

Takýmto ťahom predbehla automobilka aj české dvojča v podobe Škody Kodiaq, s ktorým španielsky model Tarraco zdieľa veľa riešení (rovnako aj s VW Tiguan Allspace) a ktoré pochádza z rovnakého koncernu Volkswagen. Zatiaľ však nie je jasné, či bude Seat skutočne prvý aj v uvedení modelu na slovenský trh. 

​Na druhú stranu to predznamenáva, že čoskoro sa zrejme aj obľúbená škodovka Kodiaq rozšíri o plug-in hybridnú verziu a doplní tak vo svojom portfóliu čisto elektrický model Citigo e-iV a faceliftovaný plug-in hybridný Superb iV.

Z technického hľadiska ponúkne vôbec najvýkonnejšie Tarraco s prívlastkom PHEV kombináciu 1,4-litrového benzínového motora TFSI s výkonom 110 kW a elektromotora, ktorý ponúkne vodičovi ďalších 85 kW.

Vďaka celkovému výkonu na úrovni až 180 kW zrýchli Tarraco z nuly na stovku za 7,4 sekundy a na čisto elektrickú energiu bude schopné prejsť zhruba 50 kilometrov. Postará sa o to osadená batéria s kapacitou celkom 13 kWh. 

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.