Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 13:35

Škoda vylepšila dvojicu svojich SUV. Sú bezpečnejšie a krajšie

Automobilka prináša vyššiu bezpečnosť, komfort a upravenú paletu motorov.

Škoda vylepšila dvojicu svojich SUV. Sú bezpečnejšie a krajšie
Zdroj: Škoda

Škoda sa so svojim prvým SUV trafila do čierneho. Kodiaq po svojom uvedení na trh zožal neuveriteľný úspech a podobne to bolo aj pri kompaktnom súrodencovi Karoq. Dvojica teraz vstupuje do modelového roku 2020 s rozšírenou ponukou bezpečnostnej i komfortnej výbavy. Už na prvý pohľad je možné vidieť aktuálne charakteristické označenie pre nové modely značky - písmená ŠKODA na zadných piatych dverách. 

Tento prvok sa prvýkrát objavil na nových kompaktných modeloch Škoda Scala a Škoda Kamiq, rovnako ako aj na nedávno predstavenom modernizovanom modeli Superb. Postupne bude táto novinka zdobiť zadnú časť všetkých modelov výrobcu.

​Dizajn obohatia teraz aj športové príplatkové dvadsaťpalcové disky Ignite s pneumatikou v rozmere 255 milimetrov pre Kodiaq Sportline, rovnako ako aj pre špičkové modely Kodiaq RS a Kodiaq L&K. Pre 18 a viac palcové disky je k dispozícii aj nový systém na kontrolu tlaku v pneumatikách. Pre model Kodiaq Scout sú teraz v ponuke aj poťahy sedadiel z kože s klimatickou ventiláciou.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.