Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.07.2019, 14:07

Schwarzenegger ako ho nepoznáte. Pozrite sa, ako ľudí odrádza od kúpy elektromobilov

Čo by ste spravili vy, ak by vás v dílerstve privítal a "presviedčal" o kúpe podobný zamestnanec? Arnold zvládol kampaň na výbornú.

Schwarzenegger ako ho nepoznáte. Pozrite sa, ako ľudí odrádza od kúpy elektromobilov
Zdroj: Youtube/Arnold Schwarzenegger

Aktuálne prísne emisné normy, ktoré doslova škrtia automobilky a tiež plnokrvné automobily s veľkými motormi, spôsobili, že sa čoraz viac dostávajú do popredia práve elektromobily. Tie v súčastnosti zaplavujú trh, pričom už takmer každá značka má vo svojej ponuke aspoň elektrifikovaný, ak nie plne elektrický model.

Limity "zabíjajú" modely, ktoré mali pred rokmi obrovské zastúpenie fanúšikov. Príkladom môže byť napríklad Hummer, extrémny offroad, ktorý si obľúbil aj známy kulturista a herec Arnold Schwarzenegger.

Ešte predtým, ako prevzal funkciu kalifornského guvernéra mal vo svojej garáži aj spomínaného obra. Stál dokonca pri pretavení pôvodne vojenského špeciálu, akým Hummer v minulosti bol, do civilnej podoby a tak i pri zrodení samotnej značky.

Teraz je však "Arnie" veľkým priaznivcom elektrických áut a sám sa vyváža na elektromobile. Stal sa preto tvárou kampane ElectricForAll, ktorá propaguje elektrické modely, no svoju činnosť má Arnold v kampani tak trošku otočenú.

Záujemcov o "ekologickejšie" autá totiž od ich kúpy odrádza, pričom video nie je chudobné ani na skutočne vtipné hlášky v sprievode poriadne zaujímavého maskovania a falošného mena Howard Kleiner.

Kompletné video, ktoré vám zaručene zlepší deň, si môžete prezrieť vyššie. Aký máte názor na elektromobily vy?