Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2019, 00:01

Jazdili sme na BMW s najväčšími "ľadvinami". V Rumunsku z nás nespustili oči

  • Viac ako 700 kilometrov, maďarské a rumunské cesty, v rukách nové “bavoráky”.
  • Čo ponúkajú novinky BMW X7 a BMW 750d?

Nemecká automobilka rozširuje členov svojej flotily. K prírastkom do BMW patria aj novinky v segmente luxusných vozidiel. K siedmemu a ôsmemu radu, ktoré sú vnímané ako vrchol luxusu, pribudla k osmičke verzia cupé, cabrio a gran cupé.

Rad sedem bol nedávno obohatený o facelift a aktuálne tu bavorský výrobca priniesol aj zbrusu nové SUV BMW X7. Pritakáva tak dopytu po segmente športovo úžitkových vozidiel.

Zdroj: T.Mateusiak / BMW press

​Práve na nových kúskoch z rady sedem sme sa boli povoziť v rámci celoeurópskej novinárskej exkurzie. Medzi Budapešťou a rumunským mestom Sibiu sme s autami strávili sedemsto kilometrov. Jedno však musíme povedať už na začiatku - novinky nesmierne priťahovali pohľady.

Najskôr BMW 750d

Dieselové agregáty majú síce z určitého pohľadu neľahkú situáciu, no zato ponúkajú veľmi príjemné jazdné vlastnosti. Vynovená motorizácia radu sedem v podobe 50d prináša so sebou šesťvalec s objemom troch litrov, ktorému asistujú až štyri turbá.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.