Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.05.2019, 11:19

Legenda a najúspešnejší jazdec F1. O Schumacherovi vznikne dokumentárny film

Roky takmer úplného mlčania o zdravotnom stave Michaela Schumachera môžu byť prelomené v pripravovanom dokumente stále historicky najúspešnejšieho jazdca F1.

Legenda a najúspešnejší jazdec F1. O Schumacherovi vznikne dokumentárny film
Zdroj: Reuters

Nemci pripravujú už na december 2019 film Schumacher, ktorý má podrobne mapovať hlavne jeho skvelú pretekársku kariéru. Podľa prvých správ sa nemá venovať nehode na lyžiach, ani riešiť aktuálny zdravotný stav jazdca. Napriek tomu sa na vzniku filmu úzko spolu podieľa jeho najbližšia rodina.

Začiatkom tohto roka Michael Schumacher v tichosti na novom sídle na Malorke zažil svoje 50. narodeniny, hoci slovo oslávil do predošlej vety, pochopiteľne, vôbec nepasuje. Veľmi veľa ľudí, fanúšikov, ale aj lovcov senzácií zaujíma, či a kedy sa Michael ešte vráti pred kamery a na širokú verejnosť.

To dnes asi naozaj nikto nevie, no možno sa aspoň časť noviniek o ňom vďaka filmu dozvieme. Prečo je to možné? Lebo na filme spolupracuje najbližšia Schumiho rodina - k filmu, ktorý vraj prinesie mnoho doposiaľ nepublikovaných záberov z rodinného archívu, urobia komentár manželka Corinna, deti Mick a dcéra Gina-Marie a tiež otec Rolf.

"Film nebude mapovať len Michaelovu neskutočnú motoršportovú kariéru, ale viaceré jeho stránky života. Ukážeme ho ako malého chlapca s veľkým snom, nemilosrdného a ctižiadostivého jazdca F1, ambiciózneho športovca, schopného mechanika s technickými schopnosťami, rešpektovaného tímového hráča, ale aj milujúceho otca rodiny," povedali k novému filmu producenti. Tí zároveň dodali, že ešte tento týždeň na filmovom festivale v Cannes ukážu svetu krátku ukážku z pripravovaného dokumentárneho filmu.

"Michaelova pozoruhodná kariéra si zaslúži poctu, zvlášť keď tento rok je 50. výročie jeho narodenia a 25-ročné výročie zisku prvého zo siedmych titulov v F1," povedala k filmu pretekárova manažérka Sabine Kehm. Produkciu má na starosti nemecká značka B/14 Film a DCM.

Michael získal celkom sedem titulov Majstra sveta F1, z toho v šnúre päťkrát za sebou a vyhral 91-krát. Najdominantnejšia sezóna bola tá s Ferrari v roku 2004, v ktorej z 13 pretekov 12-krát získal prvé miesto. Prvú časť kariéry ukončil v roku 2006 a v roku 2010 sa pokúsil vytvoriť Dream Team s najstaršou a najrešpektovanejšou nemeckou značkou Mercedes.

Tam sa mu však už pre viaceré dôvody nedarilo a tak kariéru definitívne v roku 2012 ukončil. Dôchodok si však veľmi neužil, keďže 29. decembra 2013 utrpel pri lyžovačke vážne poranenia hlavy a mozgu a na pol roka ho uviedli lekári do umelého spánku. Aktuálne sa zotavuje na Malorke, no jeho presnejší zdravotný stav držia pred verejnosťou dlhodobo vo veľkej tajnosti.

Pripravené v spolupráci s TopSpeed.sk.