Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.05.2019, 13:06

Modernizovaný Superb bude skutočne výnimočný. Ako prvý získa prvotriedne svetlá

Pripravovaný facelift Superbu prinesie poriadnu novinku - ako prvý a zatiaľ jediný model značky bude disponovať špičkovou svetelnou technikou.

Modernizovaný Superb bude skutočne výnimočný. Ako prvý získa prvotriedne svetlá
Zdroj: Youtube/ŠKODA

Česká automobilka sa pripravuje na príchod svojich dlho očakávaných noviniek. Najbližšie by to malo byť predstavenie modernizovaného modelu Škoda Superb, ktorý zažije premiéru v Bratislave - pri príležitosti IIHF Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019. 

Dizajnová skica novinky, ktorú len nedávno zverejnila samotná značka, ukazuje novo vypracované ostré predné svetlomety, hmlové svetlá s výraznou lištou a pozmenenú typickú masku chladiča. Podobne ako je tomu pri novom modeli Scala, aj vylepšený Superb bude zdobiť na zadnej časti nie nápis ŠKODA.

​Aktuálne výrobca zverejnil informácie o využití Full-LED-matrixových svetlometov práve vrámci modernizácie úspešnej Škody Superb, ktorá získa túto technológiu ako vôbec prvý model značky.

Skica odhaľuje štruktúru inovatívneho systému osvetlenia, ktoré sa skladá z LED-modulu pre stretávacie a diaľkové svetlo, no takisto aj z troch ďalších LED-komôr pre diaľkové svetlo. Samotný kryt svetla nesie nápis "ŠKODA Crystal Lighting", pričom úzka LED-lišta slúži ako smerové svetlo, svetlo pre denné svietenie a zároveň ako pozičné svetlo.

Súčasťou svetla sú aj takzvané LED ihlice, ktoré je možné nájsť aj pri iných modeloch značky, využívané v novej animovanej funkcii Coming / Leaving Home. Pri odomknutí alebo zamknutí vozidla táto funkcia automaticky zapína a vypína jednotlivé prvky predného a zadného osvetlenia vozidla podľa danej "choreografie".

Zdroj: Škoda Auto

Spolu so skicou a informáciou o prítomnosti nového osvetlenia pripravovaného Superbu, sa na stránkach automobilky objavilo i video ukazujúce všetky tieto novinky priamo v akcii.

​Okrem toho sú tu tiež novo navrhnuté hmlové svetlomety a Full-LED koncové svetlá, ktoré pri modeli Superb prvýkrát disponujú dynamickými smerovými svetlami - po zapnutí sa dynamicky rozsvecujú zvnútra smerom von.

​Tento trend vrámci automobilky odštartovala Škoda Scala, nepriamy nástupca modelu Rapid, ktorý bol odhalený koncom minulého roka (pozrite si prvé dojmy z jazdy so Scalou).

Škoda sa chváli, že Superb bude "disponovať najnovšími inováciami v oblasti bezpečnosti, jazdného komfortu, výkonu a ekológie, pričom zároveň prináša do tejto strednej triedy rad predností a prvkov výbavy, známych z vozidiel vyšších triedy." 

​Ako sme spomínali v úvode, facelift modelu Škoda Superb bude verejnosti predstavený počas aktuálne prebiehajúcich Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v hlavnom meste Slovenska.

V tomto roku by mala nasledovať i premiéra prvej elektrickej Škodovky (Škoda Citigo-e iV) a zároveň by sme mali spoznať podobu novej generácie bestselleru - Škody Octavia.