Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 12:20

Honda potvrdila meno svojho mestského elektromobilu. Pripravuje však aj ďalšiu novinku

  • Značka už oficiálne potvrdila označenie pripravovaného elektrického modelu.
  • Má do veľkej časti vychádzať práve z konceptu Honda e Prototype, predstavenom na ženevskom autosalóne.
Honda potvrdila meno svojho mestského elektromobilu. Pripravuje však aj ďalšiu novinku
Zdroj: HN/Radoslav Petrík

Japonská automobilka Honda pokročila vo svojej stratégii „Electric Vision“ určenej pre Európu potvrdením názvu svojho vôbec prvého plne elektrického mestského vozidla.

Zároveň prišla s oznámením, že najnovšia generácia modelu Jazz bude k dispozícii v ponuke aj s hybridným pohonným ústrojenstvom a tiež inteligentnou technológiou multimodálneho pohonu (i-MMD).

Tá by mala pozostávať z dvoch elektrických motorov, benzínového agregátu s Atkinsonovým cyklom a tiež z inovatívnej priamej prevodovky.

Stratégia Hondy s označením „Electric Vision“ znamená, že v blízkej budúcnosti bude mať sto percent predaja značky v Európe elektrifikované hnacie ústrojenstvá. Konkrétne má ísť o víziu do roku 2025.

​Pripravovaný elektrické automobil získal oficiálne označenie Honda e, pričom v Ženeve bol predstavený jeho sériový prototyp. Ide o prvý model značky Honda, ktorý využíva špeciálnu EV platformu a svojim dizajnom či technológiou znamená odvážny krok vo vývoji automobilov.

Kompaktný elektrický automobil má poskytovať jazdné charakteristiky značky Honda, ktoré ešte zvyšuje športový formát s pohonom zadných kolies a taktiež pokročilé elektrické hnacie ústrojenstvo.

Honda e už dodnes prijala vyše 22-tisíc vyjadrení záujmu z celej Európy. Hybridný systém i-MMD, ktorý sa bude dodávať v ďalšej generácii obľúbeného hatchbacku Jazz, si už po celej Európe získal mimoriadne uznanie za dosiahnutú účinnosť v reálnom svete a kultivovanosť v úplne novom modeli CR-V s prívlastkom Hybrid.

​Ešte pred dosiahnutím svojho cieľa v oblasti elektrifikácie chce do roku 2025 rozšíriť Honda použitie svojho dvojmotorového hybridného systému i-MMD a prvým dôležitým krokom bude práve jeho zavedenie do segmentu menších mestských automobilov.

Pripravovaná najnovšia generácia kompaktného modelu Jazz bude mať svoju medzinárodnú premiéru už v priebehu tohto roku na blížiacom sa autosalóne v Tokiu koncom októbra.