Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.05.2019, 11:05

Nové auto aj pre Putina? Na Červenom námestí mal premiéru ruský superkabriolet

Novým prehliadkovým automobilom sa na impozantnej vojenskej prehliadke v Moskve pochválila tradičná ruská značka Aurus.

Nové auto aj pre Putina? Na Červenom námestí mal premiéru ruský superkabriolet
Zdroj: Youtube/Tommy Smoke

Značka Aurus bola vytvorená preto, aby stavala najmä autá pre ruských papaláš, tentokrát odvodila z prezidentskej limuzíny špičkový kabriolet, píše iDNES.cz.

Rusi si vo štvrtok pripomínajú víťazstvo nad nacistami v druhej svetovej vojne a veľkolepú vojenskú prehliadku zahajovali hneď dva nové kabriolety automobilky Aurus.

Otvorené prevedenie je odvodené z limuzíny Senat, ktorá bola v marci jedným z hlavných exponátov na autosalóne v Ženeve. Má iba jeden pár predĺžených dverí a v útrobách pracuje rovnaké hybridné ústrojenstvo s osemvalcom, ako je tomu pri limuzíne.

Produkuje pritom celkový výkon na úrovni 600 koní, ktorý prenáša na všetky kolesá deväťstupňová automatická prevodovka. Strecha je následne plátená a elektricky sklápateľná.

Podľa neoficiálnych informácií má otvorený prehliadkový špeciál oproti sedanu o dva centimetre znížený podvozok. Množstva úprav sa dočkal aj samotný interiér, výrobca totiž použil materiály, ktoré odolajú vode, keď prebiehajúcu prehliadku "prekvapia" dažde.

Z kabíny bolo odstránené tiež sedadlo spolujazdca, pretože sa predpokladá, že bude dôležitý štátnik pri prehliadke stáť. Pre tieto účely tiež na rám čelného skla pribudlo šikovné madlo a mikrofón, aby mohol pohlavár prednášať prejavy priamo z paluby vozidla.

Či sa dostane majestátny ruský kabriolet do sériovej výroby, sa zatiaľ nevie. Aktuálne Aurus finišuje s vývojom svojho MPV modelu, ktoré pojme celý húf aparátnikov.