Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2019, 12:05

Lada odštartuje výrobu ďalšieho "ľudového" modelu. Pôjde o kombík určený do terénu

Náhrada za model Lada Kalina Cross má byť na domácom ruskom trhu k dispozícii už počas tohto leta. Cenu a tiež príchod do Európy zatiaľ nepoznáme.

Lada odštartuje výrobu ďalšieho "ľudového" modelu. Pôjde o kombík určený do terénu
Zdroj: AvtoVAZ

Lada o sebe dáva opäť vedieť a informuje, že už v lete tohto roka sa na domácom trhu objaví v ponuke ďalší lacný a praktický model. Ruská firma AvtoVAZ, pod ktorú spadá značka Lada, sa pretláča medzi konkurentmi aj u nás.

Obľúbeným je nepochybne model Vesta, ktorý je cenovo dostupný a pritom ponúka dostatočnú výbavu na bežné využívanie.

Netreba čakať žiadny prehnaný luxus či najmodernejšie technológie, no na každodenné jazdenie je auto viac než postačujúce.

​Okrem toho, k dispozícii je aj v podstatne atraktívnejšej verzii a to so zvýšeným podvozkom, ktorý je s prívlastkom Cross.

Aj toto prevedenie je u zákazníkov obľúbené a nie je sa v podstate čomu čudovať - veď športovo-úžitkové autá zažívajú extrémnu obľubu a kto netúži po prerastenom modeli, siahne práve napríklad po kombíku s väčšou svetlou výškou.

No a rodinu Cross už počas tohtoročného leta doplní ďalší "ľudový" model, nahrádzajúci Kalinu Cross. Pôjde o kombi verziu najlacnejšieho automobilu značky Granta, ktorý získa oplastovanie na spodnej časti karosérie, zväčšenú svetlú výšku zo 160 na 183 milimetrov a strieborné/sivé doplnky na nárazníkoch. Pribudnú však aj charakteristické spätné zrkadlá s integrovanými smerovými svetlami či dizajn diskov kolies.

Pokiaľ ide o technické špecifikácie, zmeny novinka neprinesie. O pohon sa starajú dve dostupné prevedenia atmosférického benzínového motora s objemom 1,6 litra, ponúkajúce výkon 64 kW (87 koní) alebo 78 kW (106 koní).

​​Spojené budú v základe s päťstupňovou manuálnou prevodovkou a pohon pôjde výhradne na prednú nápravu. Dostupnosť robotizovanej prevodovky zatiaľ nie je potvrdená.

Informácie ako presný dátum uvedenie modelu, rovnako ako jeho cena či príchod do Európy, zatiaľ nie sú známe. Klasické prevedenie Lada Granta kombi však stojí na domácej ruskej scéne necelých 452-tisíc rubľov, čo je v prepočte zhruba 6 100 eur.