Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.03.2019, 13:06

Luxusný byt na kolesách? Takto vyzerá špeciál za vyše 400-tisíc eur

Pripravujete sa cestovať a nechcete nechať nič na náhodu? Ak máte dostatočný obnos peňazí, spoločnosť GXV pre vás pripraví vynikajúci model Patagonia.

Luxusný byt na kolesách? Takto vyzerá špeciál za vyše 400-tisíc eur
Zdroj: globalxvehicles.com

Dnešný trh s obytnými automobilmi je skutočne bohatý. Vyhovie malým dobrodruhom, ale aj veľkým fanúšikom náročných expedícii.

Ponuky začínajú od kompaktných minivanov ako napríklad Volkswagen Multivan California či Mercedes-Benz V Marco Polo. Na opačnom konci je však druhý extrém a ním je okrem iného aj GXV Patagonia.

Že ste o značke ešte nepočuli? Možno len nie ste dostatočne šialený na poriadne dobrodružstvo, alebo tiež dostatočne bohatý.

​GXV je skratka spoločnosti Global Expedition Vehicles sídliacej v Amerike. Zaoberajú sa extrémnymi premenami vozidiel, z ktorých sú v konečnom výsledku stroje slúžiace aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Tento špičkový byt na kolesách stojí v prepočte zhruba 410-tisíc eur. Samozrejme, všetko sa však odvíja od samotného vyhotovenia a konkrétneho nakonfigurovaného kusu. Okrem toho, v cene je započítaný aj samotný automobil, nie len jeho prestavba.

Firma tvrdí, že nemusí ísť výhradne len o model Kenworth K370 ako v tomto prípade, ale premenou môžu prejsť aj vozidlá značiek MAN, Mercedes či dokonca Unimog. Nástavba dosahuje (k dispozícii sú však rôzne prevedenia) 5,3 metra na dĺžku, 2,4 metra na šírku a 2,1 metra na výšku, pričom v sebe ukrýva skutočne ohromný luxus.

Nechýba kompletne zariadená kúpeľňa a záchod, jedáleň s kuchyňou či priestranná "spálňa". Celkovo sa v automobile komfortne odvezú a vyspia štyria ľudia (dvaja spia v zadnej časti a dvaja spia v strednej časti vozidla).

​Samozrejmosťou sú tiež elektrospotrebiče v podobe mikrovlnej trúby, klimatizácia, televízia, nezávislé vykurovanie a stála dodávka elektrickej energie vďaka solárnym panelom či dieselovému generátoru.

Ohromný kolos poháňa 6,7-litrový šesťvalcový agregát Paccar PX-7 s výkonom 268 kW (365 koní) a krútiacim momentom na úrovni až 1 084 Nm.

Spomenúť môžeme tiež prítomnosť pohonu všetkých kolies so špeciálnymi off-road pneumatikami, prípadne ďalšími terénnymi doplnkami karosérie (naviják, ochranný rám a podobne).